ÖZTABAK “ANAYASA LİMON KASASI MI?”

Spread the love

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Bugüne kadar milletin seçtiği hiçbir hükümeti rahat bırakmadılar. Her seferinde milletin gücünü paylaşmaya çalıştılar. Ancak 16 Nisan’la birlikte kimse milletin gücünü paylaşmaya bir daha cesaret edemeyecek. Türkiye’de bundan sonra meşru kabul edilebilecek tek siyaset, doğrudan halka dayanan siyasettir. ” dedi.

 

– Anayasa değişiklik teklifinde ‘limon’ arayanların, aradıklarını bulamaması son derece doğaldır. Anayasa, limon kasası değildir! Bilakis; ciddi ve önemli bir metindir” dedi.

 

16 Nisan ile Türkiye’nin demokrasisini güçlendirerek büyümemize ivme kazandıracağız.

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Halk Oylaması kapsamında halka doğruları anlattıklarını ifade ederek, yalan-yanlış şeylerle değil, iftiralarla değil doğrularla halkın karşısına çıkıldığını vurguladı. Öztabak, “‘Evet’ tercihinin önemini vatandaşlarımız ile paylaşıp, kazanımlarını planlı programlı şekilde anlatıyoruz” dedi.

 

‘Milletimiz her şeyi çok iyi biliyor’

 

Başkan Öztabak, “16 Nisan’da yapılacak halkoylaması öncesinde çeşitli vesilelerle milletimiz ile buluşuyor ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere AK Parti ve MHP tarafından ortaklaşa hazırlanan Anayasa Değişikliği Teklifi ile ilgili halkımızı bilgilendiriyoruz. Şükür ki milletimiz, geçmişte yaşanan krizleri, hükümet pazarlıklarını, Cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında yaşanan problemleri ve bu sorunların ülkeye neye mal olduğunu iyi biliyor” diye konuştu.

 

‘16 Nisan ile Türkiye’nin geleceği garanti altına alınacak’

 

Başkan Öztabak, “AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri gördük, görmeye de devam ediyoruz. AK Parti son 80 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasını 15 yıllık sürede hayata geçirmiştir. Üstelik bunu da dünya ekonomisi kriz içerisindeyken başarmıştır. Buradaki başarının temel sebebi de güçlü hükümet ve siyasi istikrardır. AK Parti öncesini düşündüğümüz zaman bu ülkenin siyasi olarak hiç krizden çıkmadığını ve iki senede bir ekonomik krizler yaşandığına şahit oluruz. Ülke ekonomisinin tabana vurduğu o günleri herkes çok iyi hatırlar. O kriz dönemlerinde bu ülkenin gelirlerinin büyük bir kısmı faize gidiyordu. Dolayısıyla AK Parti’yle birlikte Türkiye büyük bir kalkınmayı ve büyümeyi yakalamış oldu. Şimdi de inşallah 16 Nisan’daki halk oylaması ile geleceğimizi garanti altına alacağız” ifadelerini kullandı.

 

‘Türkiye tarihi bir fırsat yakalamıştır’

 

Öztabak, “Çok değil daha 15 sene evvel 10. Cumhurbaşkanı’nın dönemin Başbakanına Anayasa kitapçığı fırlattığı için Türkiye ekonomisini nasıl altüst ettiğini, bir gecede faizlerin nasıl binler seviyesine çıktığını, bankaların nasıl bir bir iflas ettiğini bilmiyormuş gibi çıkıp bazıları bu değişikliğin ekonomi ile ilişkisini kuramayanlar var. Oysa Türkiye tarihi bir fırsat yakalamıştır ve Milletimiz 16 Nisan’da bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirecektir. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetsel bakımdan daha hızlı, verimli ve etkili bir mekanizmaya sahip olacak, Milletvekili sayısını 600’e çıkararak temsilde adaleti güçlendirecek, askeri mahkemeler kaldırılarak yargıda teklik sağlanacak, yargı bağımsızlığının yanında tarafsızlığı da güvence altına alınarak adalete güven artırılacak, seçilme yaşı 18’e düşürülerek 18-25 aralığında milyonlarca gencimizin de TBMM’de temsili sağlanacak” dedi.

 

‘Anayasa, limon kasası değil ciddi ve önemli bir metindir’

 

Anayasa değişiklik paketinde Türkiye’yi 2023 Hedefleri başta olmak üzere, geleceğe taşıyacak ve milletimizin güven ve istikrar içerisinde yaşamasını temin etmeye yönelik birçok düzenleme bulmanın mümkün olduğuna dikkat çeken Başkan Öztabak, “Ancak üzülerek ifade etmek gerekir ki değişiklik teklifinde ‘limon’ arayanların, aradıklarını bulamaması son derece doğaldır. Anayasa, limon kasası değildir! Bilakis; ciddi ve önemli bir metindir” dedi.

 

‘Yeni sistem ile birçok kazanım elde edilecek’

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kazanımlarından bahseden Başkan Öztabak, “5 yıllık kesintisiz istikrarın sağlanacağını ve gençlerine güvenen Türkiye ile her zaman kazanımlar elde edileceğini belirtti. Tarafsız ve eşit olmanın adalet huzur ve refahın ülkenin tüm sathına yaymanın önemine dikkat çeken Başkan Öztabak, “Bizim derdimiz millete hizmet, bizim derdimiz Türkiye’nin geleceğidir. Türkiye dünyanın birçok ülkesinden daha fazla sosyal destek yapan ülkedir. Terörü yok etmek için çetin bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele Türkiye’nin beka mücadelesidir. Ayrıca biz AK Parti olarak hiçbir zaman ötekileştirme yapmadık. Hiçbir zaman doğu-batı ayrımı yapmadık. 16 Nisan ile Türkiye’nin demokrasisini güçlendirerek büyümemize ivme kazandıracağız. Yeni sistemde yatırımlar artacak, engeller ortadan kalkacak, millet kazanacak. Milletimiz; PKK’nın ve FETÖ’nün aynı safta bulunmasına gerekli cevabı 16 Nisan’da verecektir” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.