ŞEHİTLİĞE YÜRÜYEN KÖŞK TOPRAĞI

Spread the love

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu yıl 11.sini organize ettiği Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması 25 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek. Yürüyen Köşk’te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi üyeleri ile bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şehitliğe konmak üzere Yalova’dan gönderilecek toprağı köşkün bahçesinden alarak dernek üyelerine teslim etti.

 

ŞEHİTLİĞE-YÜRÜYEN-KÖŞK-TOPRAĞI.jpg

 

1600 genç 25 Mart Cumartesi günü Çanakkale’de buluşacak. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 81 ilde bulunan 107 şubesine üye gençler Çanakkale’de şehitlikleri ziyaret edecek. 11. kez yapılacak olan Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması’nda her kentten götürülen topraklar şehitliklere konacak. Çanakkale’ye gönderilecek olan toprağın daha da anlamlı olması amacıyla Yürüyen Köşk’ün bahçesi seçildi. Toprağı bizzat Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman alarak Yalova Gençlik Kolaylaştırıcısı Tahir Yazıcı’ya teslim etti. Yazıcı alınan toprağın şehitliklere ve Türkan Saylan anısına dikilecek olan çınar ağacının dibine konacağını belirtti.

 

ŞEHİTLİĞE-YÜRÜYEN-KÖŞK-TOPRAĞI-2.jpg

 

“Her Türk Genci Çanakkale’yi Görmeli”

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyelerine hayırlı yolculuklar dileyen Başkan Salman; “Türk tarihine altın harflerle kazınan Çanakkale Zaferi’nin ölümsüz kahramanlarının üzerine o zaferin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çevre abidesi Yürüyen Köşk’ünün bahçesinden toprak göndermenin daha anlamlı olacağını düşündük. Her Türk Genci geçmişini çok iyi anlaması amacıyla mutlaka Çanakkale’ye gitmeli. O ruhu hissetmeli, yaşamalı. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

 

ŞEHİTLİĞE-YÜRÜYEN-KÖŞK-TOPRAĞI-3.jpg

 

Yürüyen Köşk bahçesinden alınan toprağı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi Başkanı Ayşen Saraç, Gençlik Kolaylaştırıcısı Tahir Yazıcı ve Gençlik Üyesi Şeyma Toğan Çanakkale’ye götürecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.