TÜGVA YALOVA GÜÇLÜ BİR EVET İÇİN SAHADA OLUCAK

Spread the love

ÖZYILMAZ YENİ NESİL GENÇLİK VE GELECEĞİN GENÇLERİ OLARAK BİZLERDE YALOVA’MIZDA GÜÇLÜ BİR ‘EVET’ İÇİN DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ.

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, başkanlık sistemiyle ilgili “Başbakan ile Cumhurbaşkanını kaldırıp bunları birleştiriyoruz. Çift başı tek başa indiriyoruz” dedi.

 

TÜGVA-YALOVA-GÜÇLÜ-BİR-EVET-İÇİN-SAHADA-OLUCAK.jpg

 

Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakıfı Yalova İl Temsilciliği’nin her hafta düzenlediği MİHMANDAR (Hedefe Yürüyen Genç) sohbetine katılan AK Parti Yalova İl  Başkanı Yusuf  Ziya Öztabak TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdunda TÜGVA’LI gençlerle bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan TÜGVA Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz Yeni Nesil Gençlik ve Geleceğin Gençleri Olarak Bizlerde Yalova’mızda güçlü Bir EVET için durmadan çalışacağız. 16 Nisan’a 40 Günümüz kaldı, tempomuzu arttırarak girilmedik mahalle ve sokak bırakmayacağız dedi.

 

TÜGVA-YALOVA-GÜÇLÜ-BİR-EVET-İÇİN-SAHADA-OLUCAK-2.jpg

 

AK Parti Yalova İl  Başkanı Yusuf  Ziya Öztabak ise Yeni anayasa ile ilgili değerlendirmelerinde, bu değişikliğe istikrarın kalıcı olması için gidildiğini söyledi. Bu istikrarı şu anki mevcut hükümet sistemi anlayışı üretemiyor. Sistemin kendisi istikrar üretmeli. Önerdiğimiz teklif bunu sağlıyor. Şimdiye kadar seçimlerde sadece meclisi seçiyorduk. Şimdi 2 sandık kurulacak. Birisinde meclisi, diğerinde hükümeti seçeceğiz. Seçim akşamı meclis ve hükümet belli olacak. Mecliste 1 parti çoğunluğu sağlanır mı, iki parti anlaştı ama 2 ay sonra bozuşur mu gibi endişeler ortadan kalkacak.”

 

TÜGVA-YALOVA-GÜÇLÜ-BİR-EVET-İÇİN-SAHADA-OLUCAK-Muhammed-Edib-Özyılmaz

 

ECEVİT VE SEZER ÖRNEĞİ

 

Mevcut parlamenter sistemin sağlıklı işlemediğini söyleyen Öztabak Öyle ki Ecevit- Sezer anlaşmazlığında ülke bir gecede yüzde 25 fakirleşti. Sezer’in Başbakan Ecevit’e MGK toplantısı devam ederken Anayasa kitapçığını fırlatması, piyasaları altüst etmiş ve ülkede büyük bir kriz gerçekleşmişti.AK Parti Hükümetleriyle Büyüyen Gençlere o dönemdeki hükümetleri örnek gösterdi.Geçmiş dönemlerde cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında yaşanan sıkıntıları isim vererek anlatan Öztabak, şöyle konuştu:
“Bunlar devlet hayatındaki işleyişi tökezletiyor. Devletin, hızlı çalışmasını engelliyor. Onun için yeni bir sistem öneriyoruz. Başbakan ile cumhurbaşkanını kaldırıp bunları birleştiriyoruz. Çift başı tek başa indiriyoruz. Cumhurbaşkanı ve başbakanı birleştirip, nihai kararı söyleyecek birinci kişinin olmasını sağlıyoruz. Hükümeti kurma yetkisini doğrudan milletimize vermiş oluyoruz. Özü itibariyle sistem bu.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.