TÜGVA YALOVA REİS’İ İLE BULUŞTU

Spread the love

4.Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gençlik Buluşmaları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen, TÜGVA 4. Gençlik Buluşmaları’na Yalova TÜGVA teşkilatı da katıldı. TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz da TÜGVA’lı gençleri yalnız bırakmadı. Program öncesi konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “TÜGVA’lı gençler olarak dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmak üzere yollardayız. Reis’imizin talebeleri olarak onun davasına biz de baş koyduk. Gençliğin önünü açan bir Reis’imizin olduğu gibi bu gençliğe ışık tutan bir de belediye başkanımız var. Bu organizasyonda bizden desteklerini ve katkılarını esirgemeyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a şahsım ve teşkilatım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  81 ilin TÜGVA temsilcilerinin katıldığı programda konuşan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, kuruldukları günden itibaren gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını kaydetti. Emanet gerçekleştirilen programın amacını şöyle ifade etti: “TÜGVA olarak mevcudiyetlerinin merkezinde yer alan ve gençlik çalışmalarımızın vizyonunu belirleyen adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük olmak üzere beş değerimiz var. Gençlik hareketimiz bu beş değer üzerine kurulu. Bu çerçevede gençlerin iyiliğine ve faydasına olabilecek tüm mecralarda yer alıyoruz. Gençliğe güvenen ve Türkiye’nin geleceğini gençlerin dinamizmine bağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan buluşmalarımıza teşrif ederek bizleri cesaretlendiriyor. Türkiye’nin her şehrinde il ve ilçe temsilciliklerimiz, binlerce gönüllü üyemiz ve yeni nesil odaklı çalışmalarımızı takip eden büyük bir gençlik var. Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Gençlik Buluşması ile binlerce gönüllümüz ve üyemizle birlik ruhunu yaşamak, Türkiye’nin gençlik mesajlarını sunmak adına bir araya geldik.”

 

 

‘Türkiye Gençlik Vakfı kendisiyle yarışıyor’

 

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen, 4. TÜGVA Gençlik Buluşmaları’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Gençlerle geçen yıl Uluslararası Öğrenci Buluşması vesilesiyle bir araya geldiklerini hatırlatarak, konuşmasına şöyle devam etti: “Dünyanın her köşesinden gelen binlerce misafir öğrencimizle çok farklı bir atmosferi çok güzel bir kardeşlik ortamını hep beraber teneffüs etmiştik. Adeta bir Birleşmiş Milletler genel kurulunu andıran o muhteşem toplantının verdiği mesajları çok önemli görüyorum. Bugün siz genç kardeşlerimle bir kez daha kucaklaşmaktan, hasret gidermekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugün burada bizleri bir araya getiren Türkiye Gençlik Vakfı’na, Sayın Başkan ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Türkiye’nin farklı yerlerinden, ülkemizin değişik üniversitelerinden programa katılan siz TÜGVA’lılara hoş geldiniz diyorum. Kurulduğu günden beri TÜGVA’yı, sizlerin yaptığı faaliyetleri çok yakından takip ediyorum. Türkiye Gençlik Vakfımız, maşallah adeta kendisiyle yarışıyor. Ülkemizin 81 vilayetinde ve 150 ilçemizde tesis ettiği temsilcilikleriyle, 40’ı bulan yurtlarıyla vatan sathının tamamında örgütleniyor.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, vakfın düzenlediği konferans, panel ve seminerleri gençlerin ufkunu açan, onlara farklı bakış açıları kazandıran çok kıymetli programlar olarak gördüğünü dile getirerek, yıl sonuna girmeden yeni açılacak genel merkeziyle TÜGVA’nın çok daha etkin, çok daha agresif çalışmalar içerisinde olacağına inandığını söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.