YALOVA BELEDİYESİ, BANKALARIN ONLİNE İŞLEM MENÜSÜNE DAHİL OLDU

Spread the love

Yalova Belediyesi, mükelleflerinin kullandıkları bankalarının online işlem menüsü üzerinden ödeme yapabilecekleri sisteme geçiş yapmaya başladı. İlk olarak 6 banka ve Faturamatik ile protokol imzalayan Yalova Belediyesi, sisteme 2017 yılının ilk çeyreğinde tamamen geçiş yapmış olmayı hedefliyor.

 

Konuyla ilgili olarak bilgilendirmede bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç; “Mevcut sistemde internet sayfamızdan kredi kartıyla ve otomatik ödeme talimatı verilerek ödeme alıyorduk. Gecikmiş borçları mükelleflerimiz bankalar aracılığı ile ödeme yapamıyorlardı. Online işlem menülerine dahil olarak sistemimizi bankalarla paylaştık. Bu sayede vatandaşlarımız geriye dönük borçlarını da bankaları aracılığıyla ödeyebilecekler. İlk aşama 6 banka ve Faturamatik ile protokol imzaladık. Hedefimiz 2017 yılının ilk çeyreğinde tüm bankalar ile bu sisteme geçmiş olmak” dedi.

 

Yalova Belediyesi, ilk aşamada Türkiye Finans Katılım Bankası, Albaraka Türk Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Yapıkredi Bankası, Akbank ve Faturamatik ile protokol imzalayarak online işlem menüsüne dahil oldu. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası ile PTT’nin ise otomasyon süreci devam ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.