YALOVA BELEDİYESİ ÇANAKKALE ZAFERİNİ BİR DİZİ PROGRAM İLE ANACAK

Spread the love

102 Yıl önce Dünya’nın en gelişmiş donanmalarına karşı zor şartlar da eşi benzeri görülmemiş bir zafer kazanıldı. Hem kazanılan zaferi hem de yitirilen askerlerimizi anma adına Yalova Belediyesi tarafından bir dizi program düzenlendi.

Programlar çelenk sunumu ile başlıyor

 

 

‘18 Mart Çanakkale Zaferini ve Şehitlerimizi Anma’ programı, protokol üyelerinin de katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na çelenk sunumu ile başlayacak.

YALOVA-BELEDİYESİ-ÇANAKKALE-ZAFERİNİ-BİR-DİZİ-PROGRAM-İLE-ANACAK-Osmanlı-Basınında-1914-1915-Sergisi

Ziyaretler yapılacak

 

 

Çelenksunumundan sonra Yalova Belediye Başkanvekili Adil Ürekli, Yalova Şehitliğine ve hemen ardındanGazi, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği’ne ziyarette bulunacak.Akabinde Yalova Belediyesi tarafından Gazi, Şehit, Dul ve Yetimler için Uygulama Oteli’nde yemek verilecek.

 

Osmanlı Basınında 1914-1915 Sergisi

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2012 yılında başlatılan “Havadis; Yüz Yıl Önce” adlı proje kapsamında100 yıl öncesine ait gazete, dergi, kartpostal, harita vb. arşivlerden yararlanılarak oluşturulan eserler bu sergiyle gün yüzüne çıkarılacak.

 

Çalışmalarda Çanakkale Cephesi, Kafkas Cephesi (Sarıkamış Harekatı) ve Kanal Harekatına ilişkin belgeler halkın huzuruna sunulacak. Başkanvekili Adil Ürekli’nin katılımıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphaneler ve Müzeler Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu eşsiz serginin açılışı gerçekleştirilecek. Kent Müzesi’nde saat 14.00’de yapılacak açılışa tüm Yalovalılar davetlidir.

 

YALOVA-BELEDİYESİ-ÇANAKKALE-ZAFERİNİ-BİR-DİZİ-PROGRAM-İLE-ANACAK-18-Mart-Anma-Konseri

18 Mart Çanakkale Zaferini Anma Programı

 

 

Saat 20.00’de yapılacak son program 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni Anma programı olacak.Programda; şiir dinletisi, konser ve kısa film gösterisi yer alacak. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek programa tüm Yalovalılar davetlidir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.