YALOVA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’DEN ZİYARETLER

Spread the love

Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Salih AYDIN ve İl Müdürlüğü yetkilileri çeşitli işyeri ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

  • İlave İstihdamda İşverenlere773 TL Destek

 

Yalova merkezde, Altınova ve Termal İlçelerinde gerçekleştirilen esnaf ziyaretlerinde 2016 Aralık ayındaki çalışan sayısına ilave alınan personelin asgari ücret üzerinden hesaplanan sigorta priminin işsizlik sigortası fonundan karşılanacağı, ilave alınan personeli için işverenin sadece maaşını ödemesinin yeterli olacağı bilgisi paylaşıldı. Alınacak personelin çalışma ve iş kurumuna kayıtlı olması, 1 Şubat 2017 sonrası işe alınması ve son 3 aydır işsiz olmasının yeterli olacağı bu durumda işverene 773 TL katkının İşsizlik Sigortası Fonu tarafından sağlanacağı anlatıldı.

 

 

  • Asgari Ücret Desteğine 2017’de devam

 

Asgari ücret desteğinin 2017 yılında da günlük 3.33 –TL olarak süreceği ayda 30 gün çalışan için sigorta priminden mahsup edilmek üzere 100 TL destek sağlanacağı bilgisi paylaşıldı.

 

  • Emekli Maaş Promosyonunda Tek Şart

 

Emekli vatandaşlarla yapılan sohbetlerde promosyonların mart ayı itibariyle alınabileceği, 3 yıl aynı bankadan maaş alma şartı haricinde bankaların hiçbir şart öne süremeyecekleri söylendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.