YEREL GEZATECİLER YALOVA’DA BİR ARAYA GELDİ

Spread the love

Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin 85. Yerel Gazeteciler Semineri Yalova’da yapıldı. Seminerden bir gün önce kentimize gelen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yürüyen Köşk’ü ve Kağıt Müzesini gazetecilere gezdirerek Yalova hakkında bilgiler verdi.

 

12-14 Mart tarihleri arasında kentimizde yapılan 85. Yerel Gazeteciler Semineri Bursa, Kocaeli ve Yalovalı gazetecilerin katılımıyla gerçekleşti. Pazar günü kentimize gelen gazeteciler ile bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Yürüyen Köşk’ü ve Kağıt Müzesini gezen gazeteciler kağıt yapımı hakkında bilgiler aldılar.

 

 

“Yalova Önemli Bir Kent”

 

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, duayen gazeteci Altan Öymen’in de konuşmacı olarak katıldığı seminerde açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, ev sahipliğinden dolayı Başkan Salman’a teşekkür ederek, Yalova’nın çok dolu ve önemli bir kent olduğunu ve en kısa zamanda daha geniş katılımlı bir organizasyon gerçekleştirmeyi planladıklarını belirtti.

 

“Benim İçin Büyük Onur”

 

Seminerin açılışına katılan gazetecilere hitap eden Başkan Vefa Salman, gazetecilik yapmış bir birey olarak görüşlerini dile getirdi. “1995-2002 yılları arasında yerel medyanın içerisinde yer almış biri olarak sizlerin yaşamış oldukları zorlukları çok iyi biliyorum” diyen Başkan Salman; “Daktilodan, bilgisayar kullanımına geçiş sürecinde bu işin içinde yer almış, yerelde gazeteciliğin zorluklarını yaşamış bir birey olarak bugün burada gazeteci büyüklerime ve siz değerli meslektaşlarıma hitap etmek benim için büyük bir onur. Günümüzde teknoloji ile birlikte internet gazeteciliği ortaya çıkmış durumda. Belki bilgini paylaşımı bu sayede daha hızlı daha kolayama elimize alıp kâğıdın, matbaanın kokusunu içimizde hissederek okuduğumuz o gazetenin tadı hiçbir zaman dijital ortamda elde edemeyiz. Gazetecilik günümüzde çok zor bir meslek. Hele ki yerelde bu işi yapmak çok daha zor ve meşakkatli.O neden yerel medyanın daha fazla desteklenmesi gerekli. Eskiden gazetelerin telefon paralarının yarısı devletçe karşılanırdı. Bu bir katkıydı. Bu benim gazetecilik yaptığım dönemde kaldırıldı. Çok küçük bir meblağ belki ama o bile yapılan işe verilen bir değerdi. Zorlu bir görev yerine getiriyorsunuz hepinize kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

 

Başkan Salman konuşması sonrasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Konrad-Adenauer Vakfı Başkanı Bekir Öncel’e Yürüyen Köşk maketi, Yalova Benim Kentim kitabı ve Yürüyen Köşk Çınar Yaprağını hediye olarak takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.