ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKULU 23 NİSAN

Spread the love

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çiftlikköy’de coşkulu bir şekilde kutlandı. Hava muhalefeti dolayısıyla Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda yapılan etkinliklere Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar oğlu Alperen’le birlikte katılırken, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, İlçe Jandarma Alay Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Zekai Tunç, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

“DEVLETİMİZİ KURANLARI ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, “Bugün toprakları yağmalanan bir ulusun, düşmanları atmak için and içtiği bir gündür. Bugün o acılı günlerin, o sefaletin ardından ilelebet payidar kalacak devletimizi kuranları şükranla anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına 6 sene kala bu meydanlardayız. Tarihin bu gündönümü çağında, birliğimizi, dirliğimizi, saadetimiz çekemeyen şer güçler, yine memleket semalarının berrak görünümünü bozmak için hain planlar kurmaktadır. Vakit akılla, ahlakla, adapla, sağduyuyla, vicdanla, adaletle, birlik ve beraberlikle muasır medeniyet sürecini aşma vaktidir. Bayramınızı bu duygularla tebrik eder, dünya durdukça yepyeni meydanlarda, bu bayramların yepyeni umutlarla bizi ecdad kabul eden nice nesiller tarafından coşkuyla kutlanmasını Yüce Allah’tan diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

ÖĞRENCİLERDEN RENKLİ GÖSTERİLER

 

Öğrenciler tarafından bayram şiirlerinin okunmasının ardından ‘Türkiyem’ adlı müzikal ront gösterisi alkış toplarken,15 Temmuz temalı jimnastik gösterisinde ortaokul öğrencilerinin sergilediği performans salonu coşturdu. Çiftlikköy Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanan, Ruhsar Aksoy İlkokulu öğrencilerinin oluşturduğu mehter takımının marşları da izleyenlerin beğenisini topladı. Öğrenciler adına konuşmayı ise Sultaniye Şehit Baçerettin Özgür Ortaokulu’ndan Efe Özgür gerçekleştirdi.

Ardından gerçekleşen ödül töreninde, ‘23 Nisan Çocukların Kardeşliği’ temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Pilot Albay Koltukoğlu ve Başkan Silpagar tarafından takdim edildi. Etkinlikler, Sultaniye Şehit Baçerettin Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi’nin Karadeniz yöresi oyunlarını sergilemesiyle sona erdi.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, bayram dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Çocuklar sizlerin, Türkiye’yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize; ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.