HAVAYOLUNA YABANCI CİSİM KAÇAN BEBEK HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Spread the love

29.03.2017  Çarşamba günü öğlen saatlerinde Özel Atakent Hastanesi’nin Acil servisine babasının kucağında nefes alamama şikayeti ile getirilen 16 aylık dünyalar güzeli Burak Ekin YALÇIN bebek, hastanemizin deneyimli hekimlerinin yerinde ve hızlı müdahalesi sonucu sağlığına kavuştu. Sağlıklı bir şekilde gülen yüzüyle hastanemize gelen Burak Ekin ve ailesi teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

 

Hastanın her anında yanında olan Özel Atakent Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. İlknur DEMİR, durumu hakkında şöyle konuştu;

 

“Burak Ekin, Acil Polikliniğimize Akciğer ana hava yolunun badem tanesi ile tam tıkanması sonrası nefes alamama şikayeti ile getirildi. Acile başvurduğunda Akciğeri havalanamayan bebeğimizin hava yolunu tıkayan badem tüm müdahalelere rağmen çıkarılamadı, zaman önemliydi, hızlı ve yerinde hareket etmek gerekiyordu. Anestezi Uzmanımız, KBB Uzmanımız ve hemşirelerimizin sağduyulu, yerinde ve hızlı yaklaşımı ile entübe edildi. Burak Ekin bebek zarar görmeden Akciğer havalanması ve oksijenlenmesi sağlandıktan sonra aileye bilgi verildi ve hastanın çocuk bronkoskopi yapılan bir merkeze sevki hızlıca planlandı. En yakın merkez 1,5 saat mesafede olup, yol boyunca oluşabilecek her türlü olumsuz ihtimalleri düşünmek gerekiyordu. O nedenle Ambulansta bebeğimize refaket ederek yanında olmak istedim. Hastamızı zarar görmeden, solunum desteği verilerek cerrahi birime teslim ettik. Döndüğümde başta hastane idaresi olmak üzere, tüm hekimlerimizin ve diğer personellerimizin hastamızı kendi yakınları gibi sormaları, ilgilenmeleri beni de memnun etti. Burak Ekin dün yanımdaydı, onun güler yüzü herşeye bedeldi. İyiki  çocuk doktoru olmuşum ayrıca  ATAKENT ailesinde sağlık hizmeti sunma şansı bulduğum için de gururluyum dedi.”

 

Burak Ekin ve Ailesi, Uzman Doktorumuzu yerinde ziyaret ettiler ve çiçeklerle tekrar teşekkür ettiler. Burak Ekin’in Annesi o an yaşadıklarını şu şekilde ifade etti.  “Bir daha yavrumu ya kucağıma alamayacağım yada eksik alacağım diye çok korktum. Özel Atakent Hastanesi ve Dr. İlknur hanım bizim için çok büyük bir nimetti, bizimle çok ilgilendiler, yavrumun şuan tamamen sağlıklı olmasını önce Allah’a sonra Özel Atakent Hastanesi’ne ve Dr. İlknur hanım’a borçluyuz.  Hastaneye sevki sırasında yol boyunca bizi yalnız bırakmayıp, Burak Ekinimin yanında olan Dr. İlknur Hanıma yol boyunca da çok dua ettik, bana hayatımı geri verdiler” ifadelerinde bulundu.

 

Özel Atakent Hastanesi olarak bu vesileyle aileleri yabancı cisim aspirasyonu konusunda  ve çocuklar için tehlike oluşturabilecek tüm ortamlardan uzak tutmalarını  ve dikkatli olmalarını önemle  hatırlatırız. 

 

             Tüm çocuklarımıza ve hastanemizin yakışıklı bebeği Burak Ekin YALÇIN’a sağlıklı ve mutlu bir ömür dileriz.”ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN UMUTLARIDIR”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.