KUTLU DOĞUM KUTLU OLSUN

Spread the love

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İslam Alemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, `Peygamber Efendimiz´in, ´Güler yüzlülük düşmanlığı giderir. Güzel ahlak, dostluğu sağlamlaştırır´ sözü bizim için her zaman yol gösterici olmuştu` dedi.

“İNSANLIĞA KUCAK AÇTI”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İslam Alemi’nin Kutlu doğum Haftası’nı kutladı. Başkan oral yaptığı açıklamada, “İnsanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam’ın, evrensel ve çağlar üstü mesajını ulaştıran Peygamberimizin kutlu doğumunu idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açan, barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuş, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olan peygamberimizi daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de doğru anlamıyla çok daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.

“YENİ NESİLE TANITMALIYIZ”

Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle Efendimizin mukaddes ruhunu şad ediyoruz. Peygamberimiz, bize hayatı nasıl yaşayacağımızı öğretmiştir. Peygamberimiz kardeşliği, barışı, dostluğu, sevgiyi esas alan bir insandı. O’nu yeni nesillere tanıtmak ve öğretmek hepimizin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumunu tebrik ediyor, bu anlamlı haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

DAVET

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 18 Nisan 2017 Salı günü saat 14:00’te belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Programına tüm vatandaşları davet etti.

Altınova Belediyesi tarafından organize edilecek olan programda, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş Altınovalılarla buluşacak. Ayrıca Bayram Büyükoruç yönetimindeki ilahi grubu da tasavvuf musikisi konseri verecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.