ÖZEL; “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI EN İYİ DİLEKLERİME KUTLUYORUM”.

Spread the love

 

 

CHP Yalova İl Başkanı Özcan ÖZEL 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı, Özel Mesajında “ Geleceğimiz olan çocuklarımıza vakf edilen bu günün anlamı çok büyüktur. Ulus olmayı, gücün TBMM de bulunduğunu belirleyen ve en anlam taşıyan bayramımızdır.

M.Kemal Atatürk bu bayramı çocuklarımıza adarken cephelerde hayatlarını kaybetmiş şehitlerimizin yetim kalan çocuklarını unutmamış, Milletçe onları bağrımıza basmanın önemini böylesine anlamlı bir bayramla paylaşmamızı istemiştir. Geleceğimiz nesillere sahip çıkmak ve Ulus sevgisini aşılamak,

Çocuklarımızı bilimin, bilginin ve çağın üzerinde yetişmiş bireyler olmasının sağlanması amaçlanmıştır.

Günümüz Türkiye’sinde ise son yapılan PISA araştırmasında OECD Ülkesi 72 ülke ve 540 Bin üzerinde çocuklarla yapılan araştırma sonucunda, Türkiye’de 15 yaş düzeyindeki öğrencilerin 28,6’sı hayatından hiç memnun değildir. Bu oran yüzde 11,8’lik OECD ortalamasının neredeyse üç katına çıkmaktadır. Buda eğitimi yaz-boz tahtası haline getiren 15 yıllık iktidarın becerisidir. Ve sonuçlar çocuklarımızın gelecekleri nin hiçte parlak olmayacağının birer ipuçlarını vermektedir.  Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz çocuklarımıza böyle mi sahip çıkacağız? Üstelik son yapılan Yeni Anayasa Referandumu sonucunda yavrularımızın geleceği daha da karartılma noktasına çekilmektedir.  21.Yüzyılda yaşıyoruz, emanetimiz olan çocuklarımızı geleceğin ne olacağı bilinmeyen bir Başkanlık serüveninin içine attık. Onlara büyük değer veren Parlamenter sistemi bazılarının emelleri uğruna yok ettik. İhtiraslar sonunun felaket getireceğini bile bile yaptık bunu. Yarıdan bir fazlasının oylarıyla yıllarca meşruiyetinin sorgulanacağı bir anayasa ile yaşama zorlama noktasına soktuk. Buna hakkımız yoktu.” Diyen Özel demecinin son satırların da “ Geleceğimiz çocuklarımıza karşı sorumluluklarımız kat be kat artmıştır. Onlara daha güneşli ve güvenli yarınlar sağlamak için görevlerimiz ağırlaşmıştır. Canla başla çalışmalarımızı arttıracağız. Halkımıza gelecek nesillerimize olan sorumluluklarımızı anlatacağız. Ve bu milletin geleceğini bilmeden oylayarak evet veren insanlarımıza da anlatmamız gereken çok mesajlarımız olacaktır. Bu münasebetle tüm yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en iyi dileklerime kutluyorum. “ diyerek mesajı sonlandırdı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.