YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN 23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Spread the love

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz 23 Nisan  Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı için mesaj yayınladı.

 

Vali Tuğba Yılmaz mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıl dönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan Günü, ilelebet milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacak olup, İstiklal Mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğmuş; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur.

 

Aziz Milletimizin temsilcilerinin, ortak bir gaye etrafında, Meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920, İstiklal Mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

 

Bütün zorluklara rağmen yedi düvele karşı mücadele eden Aziz Milletimiz, 23 Nisan 1920 ruhunu, temsil ettiği bütün değerleri, ifade ettiği anlamları, çocuklarımızın sahipliğinde ve şahitliğinde çok değerli bir miras olarak nesilden nesile aktarmıştır.23 Nisan 1920 ruhunu hiçbir zaman kaybetmeyen Aziz Milletimiz,günümüzde de aynı inanç ve kararlılıkla çözemeyeceğimiz hiç bir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel olmadığını tüm dünyaya kanıtlamıştır.15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında; Milletin Meclisini, Gazi Meclisi bombalama cüretine gösteren hainlere karşı Milletvekillerimizin,  halkımızla birlikte cesaretle karşı koymasıyla, ikinci defa Meclisimiz Gazilik payesini hak etmiştir.Nasıl ki açılışından 97 yıl sonra TBMM’nin Kurtuluş Savaşı’ndaki kahramanlığını unutmuyor ve unutturmuyorsak, ikinci kez Gazi olan Meclisimizin 15 Temmuz kahramanlığını da asırlar boyu unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

Sevgili Çocuklar;

 

Türkiye, çocuklarına bayram armağan eden bir ülke olarak dünyada müstesna bir yer edinmiştir. Milli egemenliği tesis ederek çocuklara hediye eden ilk Meclis, vatan sevgisinin birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakârlıkların temsili olmuş, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük, bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımıza miras bırakılmıştır. Yüce Meclis’in açıldığı günün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından sizlere bayram olarak armağan edilmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Aziz Milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin en somut göstergesidir Bugünün çocuklarımıza armağan edilmesi, Ülkemizin, gençlerimiz üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihniyetleriyle 2023, 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inancımız tamdır. 23 Nisan 1920 ruhunu, barış, kardeşlik ve beraberlikle yoğrulan mücadele azmini çocuklarımız, gençlerimiz çağın gerektirdiği bilgiyle buluşturacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaklardır.

 

Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclisimizdeki tüm Milletvekillerimizi,  bize bu vatanı armağan eden tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, başta Yalovalı çocuklarımız olmak üzere, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, gözlerinden sevgiyle öpüyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.