YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Spread the love

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Vali Tuğba Yılmaz mesajında; “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği, içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran Miraç Kandili’ni bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşamaktayız. Recep ayının 27. Gecesinde gerçekleşen İsra ve Miraç; Sevgili Peygamberimizin (sav) önce Mescid-i Haram’danMescid-i Aksa’ya oradan da Yüce Mevla’mızın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya kadar uzanan içerisinde pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuktur.

 

Kandil Geceleri,insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukun arttığı çok özel gecelerdir. Aziz Milletimizin asırlardan bu yana büyük heyecan ve coşkuyla kutladığı Mübarek Üç Aylar’ın içinde yer alan Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir. Bu bakımdan, Sevgili Peygamberimizin (sav), Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili’nin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Yalovalı Hemşehrilerim olmak üzere, Aziz Milletimizin, İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.