ALTINOVA’NIN YENİ BELEDİYE BİNASININ AÇILIŞINI BAKAN SÜLEYMAN SOYLU GERÇEKLEŞTİRDİ

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, Altınova ilçesinde yaptırılan belediye binasının açılışına katılmak üzere Osmangazi Köprüsü üzerinden Yalova’ya geldi. İlk Yalova Valiliği’ne geçen Bakan Soylu, burada resmi törenle karşılandı. Bakan Soylu daha sonrasında Altınova ilçesindeki yeni belediye hizmet binasının açılışına gitti.

 

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Bakan Soylu’yu karşıladı. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ve  AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak,  Eski Bakan Osman Pepe, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkanı  Volkan Yılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, Çevre ilçelerin köy muhtarları ile çok sayıda vatandaş açılışa katılım sağladı.

 

Açılış konuşmasını Başkan Dr. Metin Oral yaptı

 

ALTINOVA-BELEDİYESİ-YENİ-HİZMET-BİNASI-AÇILIŞI-BAŞKAN-DR-METİN-ORAL-KONUŞMASI

 

Oral Konuşmasında; “Altınova ilçemiz ekonomik olarak gelişim sürecindedir. İlçemizin başlıca gelir kaynakları tersaneler, meyvecilik ve çiçekçilik oluşturmaktadır. Bu konuda ilçemiz ülke ekonomimize büyük katkılar sağlamaktadır. Meyve hali ve çiçekçilik projelerimiz hazır ihale çalışmaları gerçekleşecek. Hersek gölümüz nadir kuşların uğradığı bir göl bunarı izlemek için gözlem kulelerimizin inşası başladı. Belediye binamız örnek bir bina olduğunu düşünüyoruz, içinde ısı pompasıyla enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanım alanı 50 yıl sonrası düşünülerek gerçekleştirilen bir proje. Tamamen ihtiyacı karşılayabilecek aynı zamanda depreme dayanıklı örnek bir bina en alt katında da müze açılışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz.15 Temmuzda şehit olan vatandaşlarımızın anısına anıtını yapıp onları burada anacak ve yaşatacağız. Ben buradan %64 luk oranla evet çıkartan Altınova halkına da teşekkür ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanımız Binali Yıldırım’a sayın bakanım size ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yalova Milletvekili Fikri Demirel “Bizim bizden başka dostumuz yok”

 

ALTINOVA-BELEDİYESİ-YENİ-HİZMET-BİNASI-AÇILIŞI-YALOVA-AK-PARTİ-MİLLET-VEKİLİ-FİKRİ-DEMİREL-KONUŞMASINDA

 

Demirel konuşmasında; “Altınova’mızda tabi ki açılışlar bitmiyor yine sizlerle birlikteyiz. Değerli belediye başkanımız yatırımlarından bahsetti. Ak parti olarak biz verdiğimiz sözleri tutarız Biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bunu öğrendik. Bizler sözlerimizi yerine getirdiğimiz sürece sizin desteğiyle beraber hizmetlerimize devam edeceğiz. Biz de bütün teşkilatımız olarak Yalova’nın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Altıova’da hastanemiz hizmete girdi bugünde inşallah siz bakanımızla beraber binamızı hizmete sunacağız. Bizim bizden başka dostumuz yok vatansız olanların ne halde olduğunu görüyoruz. Sayın bakanımıza burada olduğu ve desteklediği için saygılarımı arz ediyorum.  Altınova halkına ve hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz Teşekkür Etti.

 

ALTINOVA-BELEDİYESİ-YENİ-HİZMET-BİNASI-AÇILIŞI-YALOVA-VALİSİ-TUĞBA-YILMAZ-KONUŞMASI

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz konuşmasında; “15 Temmuz karanlık geceği aydınlığa kavuşturan hain terör örgütüne karşı göğsündeki iman elimizdeki bayrakla dur diyen aziz milletime hizmet etmenin onurunu yaşıyorum. Yalova ilimiz ülkenin en küçük eyaleti olmakla beraber gönlü en büyük ilimiz her geçen gün gelişen bir il özellikle son 14 yılda hükümetimizin 7 milyarlık bir yatırımı söz konusu. Özellikle Osman gazi köprüsünün de yapılmasıyla beraber cazibe merkezi haline gelmiştir. Her geçen gün büyüyor ve kalkınıyor. Bu anlamda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a hükümetimize ve zatı halinize şükranlarımı bir borç biliyorum. Belediye binamızın başta Altınova halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Biz iki güçü bir araya getirdik”

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında; “ Bilmenizi isterimi niyet iyi olacak. Avrupa bizi her zaman örnek alan bir millet oldu. Bunlar kendilerinin yapamadıkları ya da başaramadıkları işlerin başkaları tarafından büyük bir başarı ile yapılmasını hazmedemiyor. Türkiye medeniyetler beşiği olan bir ülke. Ülkemizde her kesimden vatandaşımız var ayrımcılık yapmak ya da ötekileştirmek bizim örf ve adetlerimizde yer yoktur ve asla da olmayacaktır. 16 Nisanda Türkiye büyük bir adım attı. Herkes eteğindeki taşları döktü. Bu gök kubbe her şey duydu ama en son sözü halk söyledi. %51,5 ile evet diyerek millet önemli bir adım attı. Bu da şu demek oluyor artık bu ülkenin hedefleri ulaşılabilir hedefler olarak önümüzde durmaktadır. Millet gereğini yerine getirdi. Artık bizler sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Bunlardan en büyük adım 21 Mayıs pazar günü atılacak. İki gücü bir araya getirmekte zorlandık siyaset ve devlet gücü sanki devlet başka siyaset başka güç… Ne zaman biz bir araya getirdik. Kendi iradesini ve kendi adımlarını ortaya koydu. Ak parti iktidarının ilk 12 yılında devlet ve siyasi güç bir araya geldi. Türkiye’de hiçbir zaman iktidar problem olmamıştır. Biz hangi bayrağı dalgalandırdığımızı biliyoruz. Ne söylerlerse söylesinler ne yaparlarsa yapsınlar biz dünyanın en büyük devletlerinden biri olacağız. Öz güven içerisinde yarınlara gidiyoruz. Türkiye de iktidar fonksiyoneldir bu yeni sistemle muhalefette fonksiyonel olmak zorunda. Senin şundan dolayı beğenmedim demek sorun olmayacak. Sürekli istikrar sürekli büyüme gerçekleştirilecektir. 21 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanımız partimizin başına geçecek. Geçtiğimiz günlerde bir savunma sanayi fuarı düzenlendi bir kısmınız takip etmiştir. Fuarda Türk mühendislerimizin geliştirdiği tamamen milli olanakların kullanıldığı ekipmanları gördüğümüzde bu vatanın evlatları ile ne kadar gurur duysak azdır diye düşündüm. Kişi başına düşen milli gelir biz göreve başladığımız dönemlerde 2 Bin – 2,500 $ civarında iken geldiğimiz nokta kişi başı milli gelir 13 Bin- 14 Bin $ tabii ki bu kadarla kalmayacak gelişen bir Türkiye için bu rakam çok düşük hedef daha büyük rakamlara ulaşmak ve halkın refah seviyesini yükseltmek olacaktır.” dedi.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.