BAŞKAN SALMAN TRT HABER’İN KONUĞU OLDU

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Belediyesi ile Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla ilgili TRT Haber’in konuğu oldu.

 

Yalova Belediyesi Zabıt ekiplerince yapılan denetimlerde çekirdek kabuklarını ve sigara izmaritlerine yere atan vatandaşlara yönelik önce uyarı ardından da cezai yaptırımlar uygulanmaya başladı. Uygulama kısa zamanda vatandaşlardan büyük destek gördü. Konu ile ilgili TRT Haber, Belediye Başkanı Vefa Salman ile röportaj yaparak uygulama hakkında bilgiler aldı.

‘Bu dünyada bir cennet varsa orası Yalova’dır’ diyerek tabir ettiği Yalova hakkında ki röportajında konuşan Başkan Vefa Salman “Yalova’mızı hemen her alanda ilklerin kenti yapmaya çalışıyoruz. Kentimizde önem verdiğimiz ve uygulamasının düzenli ve kusursuz şekilde yapılmasını istediğimiz hizmetlerden bir tanesi de temizlik. Kentimiz, Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından her gün düzenli olarak temizleniyor. Ancak özellikle kentimizin cazibe merkezlerinden olan doğu sahil bandı ve batı sahil bandı yani Gazipaşa Caddesi’nde vatandaşlarımızın dikkat etmeyerek ve çoğu zamanda duyarsızca davranarak çekirdek kabukları, sigara izmaritleri gibi küçük çöplerini yerlere atması, Cennet diye tabir ettiğimiz kentimize zarar veriyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak böyle bir uygulama başlattık. Hatta uygulamada 2 vatandaşımıza da ceza kesildi. Umarım böyle bir durum tekrar yaşanmaz ve diğer vatandaşlarımıza da örnek teşkil eder. Amacımız vatandaşlarımıza ceza yağdırmak değil, kentimizi temiz bir kent haline getirebilmek. Bu kent hepimizin ve onu temiz tutmakta hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.