BİR ANNE DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİR

Spread the love

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman her yıl Mayıs aynın 2. Pazar günü kutlanan anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı yâd ederek “Bir anne dünyayı değiştirebilir. Bugün eğer bu topraklarda özgürce nefes alabiliyorsak bu bir annenin sayesinde olmuştur” diyerek şunları dile getirdi;

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’ hadis-i ile, annelerin kıymetini çok güzel bir şekilde ifade etmiştir. Türk Milleti olarak bizler annelerimize çok şey borçluyuz. Bunların başında Ülkemizin, Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü dünyaya getiren Zübeyde hanım gelmektedir. Tarih sayfalarına kurtuluş destanını, Çanakkale zaferini yazarken annelerimizin bu zaferlerde ne kadar önemli bir faktör olduklarını çok iyi biliyoruz. Kısacası bizi millet yapan değerlerin en başında her birimizin hayat bulmasına vesile olan annelerimiz vardır.

Kadınlarımızın bugün üstlenmiş oldukları sorumluluk, en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kadar önem taşımaktadır. Türkiye’nin içinde bulunduğu olumsuz şartların ortadan kaldırılmasında yine Türk kadınının önemli bir rol oynayacağına inancım tam.

Bu duygu ve düşüncelerle eşi benzeri olmayan sınırsız sevginin, hoşgörünün, sabrın; en masum ve temiz duyguların timsali annelerimizin, Anneler Gününü kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.