CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ BAŞLADI

Spread the love

Yalova Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı öncesinde merkezde bulunan camilerde temizlik çalışmasına başladı. Camileri ziyaret eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

 

İl Müftülüğü ile yapılan görüşmelerin ardından merkeze bağlı 13 mahalledeki camilerin halıları anti bakteriyel özelliğe sahip malzemelerle ve son teknoloji araçlarla yıkanmaya başladı. Cami içerisinde yapılan halı yıkama çalışmaları sonrasında cami bahçelerinde de yıkama çalışmaları yapılacak.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Ramazan ayının diğer aylara göre önemi daha fazladır. Çünkü Kuran-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ bu ay içerisindedir. Halkımız orucundan sonra ibadetlerini yerine getirmek amacıyla camilerimize bu ay daha sık gitmektedir. Yalova Belediyesi olarak manevi değeri bizler için çok yüksek olan Ramazan ayında halkımızın refah içerisinde ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Rutin olarak sürdürdüğümüz cami bahçelerimizdeki yıkama çalışmalarımıza de yine Ramazan ayı boyunca devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.