ÇİFTLİKKÖY’DE YOKSULA İŞSİZLİK DEZAVANTAJLARI İSTİHDAM VE ENTEGRASYONLARININ GÜÇLENDİRİLMESİ

Spread the love

 

ÇİFTLİKKÖY’DE YOKSULA İŞSİZLİK DEZAVANTAJLARI İSTİHDAM VE ENTEGRASYONLARININ GÜÇLENDİRİLMESİ 

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin, kamu kurum müdürleri ve Proje ve de eğitim alan kursiyerler katıldı. Çiftlikköy’de yoksula işsizlik dezavantajları istihdam ve entegrasyonlarının güçlendirilmesi projesi kapsamında verilen eğitimler;

-Gemi kaynak teknikleri

-Gemi boru donatım tekne ve yat bakım onarım

-Tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği

-Arı yetiştiriciliği hasta kabul işlemleri

-Çile boyama

-Çözgücü

-Çağrı merkezi elemanı

-Dijital fotoğraf Eğitimi ve fotoğraf sergisi kişisel gelişim eğitimleri

-Girişimcilik eğitimleri

-Toplumsal yaşamda uyum ve bir arada yaşama eğitimi

Şeklindedir.

Bu projelerle istihdama dönük yeni projelerin önünü açması açısından, hem de burada yaşayan işsiz kişilerin istihdam edilmelerinin önündeki en büyük engellerden biri olan eğitim ve belgelendirme olanaklarının ücretsiz olarak sunuldu. Kursiyerlere verilen eğitimi gerçekleştiren eğitmenler kısaca anlattı. Daha sonrasında, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar konuşmasını gerçekleştirdi.

 

“Çiftlikköy’de yoksula işsizlik dezavantajları istihdam ve entegrasyonlarının güçlendirilmesi projelerimizin adı bunu AB fonlarından yararlanmak için bir işlem sağladık. Bir çok dal içeren bir proje. Şuan Çiftlikköy 244 bin Euro nakit Çiflikköy’e gelmiş oldu ve herkes yaralanmış oldu biz seçimlere giderken demiştik geceler gündüz gibi olacak. Çiftlikköy’de saat 8 den sonra ışıklar kapanıyor. Çiftlikköy sahili artık 24 saati yaşıyor. AB projelerimizi önemsiyoruz. Çiftlikköy’de eksik olan şeyler var derneklerimizin yeri yok sağlık ocaklarımız tamamlanıyor şuan. Projelerin çoğu hayata geçti. Her insanın kendine göre bir yeteneği ve duruşu var insanlara birden fazla çok kurs açacağız ki hangisi hangi işe yetenek sahibi iseler ona gidecekler. Ağır sanayi içinde açılım sağlamalıyız ki insanlar kendilerini geliştire bilsinler. Bunları gerçekleştiriyoruz ki gelişim sağlanabilsin”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.