RAMAZAN İSTİSMARCILARINA DİKKAT

Spread the love

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde dilencilere yönelik denetimlerini arttırdı. İnsanların iyi niyetlerini istismar eden dilencilerin denetimler sırasında üzerlerinden çıkan paralar ekipleri şaşırttı. Ekiplerce yapılan denetimlerde yakalanan dilencilerden sadece bir tanesinin üzerinden 840 TL çıktı.

 

 

Ramazan ayının yaklaştığı şu günleri fırsat bilen dilenciler, insanların iyi niyetini su istimal ediyor. Vatandaşları ısrarcı tavırlarıyla rahatsız eden dilenciler  üzerlerinden çıkan parayla da şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle cami önleri ve yoğun olan caddeleri  kendilerine mesken edinmeye çalışan dilencilere Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri sıkı denetimler uygulayarak göz açtırmıyor.

Küçük Çocukları da Alet Ediyorlar

Kendilerine ait olduklarını iddia ettikleri küçük yaştaki çocukları da kullanarak vatandaşların dini ve insanlık duygularını sömürmeye çalışan dilenciler Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince toplandı. Haklarında gerekli işlemler Zabıta Müdürlüğünde yapılarak üzerlerinden çıkan paralara el kondu. Ekiplerince  yapılan denetim ve kontroller sırasında yakalanan dilencilerin üzerinde yapılan aramada sadece bir tanesinden 840 TL çıkması ise herkesi şaşırttı.

Vatandaşlarımız bu kişilere itibar etmesin diyen yetkililer, dilencilerin bu paraları bir günden kısa bir sürede topladıklarını belirterek dilencilerin ekonomik imkân yetersizliğinden değil, alışkanlık ve manevi duyguları istismar gerekçesiyle para topladıkları yönünde uyarılarda bulundular ve asla bu kişilere para vermeyin dediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.