VALİ TUĞBA YILMAZ NARKOTİK EĞİTİM TIRI’NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Spread the love

Yalova Valiliğinin koordinesinde 26-30 Eylül 2016 tarihleri arasında İlimize getirilen 5 gün boyunca 10.000 vatandaşımızın ziyaret ettiği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlatılan Narkotik Eğitim Tır’ı, Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ başkanlığında toplanan “Uyuşturucuyla Mücadele İl Kurulu Toplantısı”nda alınan kararla, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki olumsuz etkilerini gençlere anlatmak amacıyla 04-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında tekrar İlimize gelmesi sağlandı.

 

 

Törene;  Yalova Valisi Tuğba YILMAZ’ın yanı sıra Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN, Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım ÖZGÜR, Vali Yardımcısı Mehmet KALYONCU, Çınarcık Kaymakamı Abdullah ÇİFTÇİ, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz KARABULUT, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman YEŞİLÖZ, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan FINDIK,  İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİREL, Yalova Merkez Komutanı Dz. P. Alb. Mehmet Öner MİSKİOĞLU, AK PARTİ İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, Kurum Amirleri ve çok sayıda vatandaşımız iştirak etti.

 

 

Yalova Valiliği koordinasyonu ile İlimize getirilen Narkotik Eğitim Tır’ı 04-11 Mayıs tarihlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli eğitim personeli tarafından ziyaretçilere bilgilendirme yapılacak olup, öğrencilerimizin de doğrudan yararlanması için üniversite içinde 2 gün boyunca kalması planlanmıştır. Narkotik Eğitim Tır’ının halkımızın ziyaretine açılışında konuşma yapan Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ: “ Günümüzde terör örgütlerinin gerek gelir kaynağı olarak, gerekse insan kaynağının temininde kullandıkları uyuşturucu, tüm insanlığı özellikle de gençlerimizi ve çocuklarımızı ciddi anlamda tehdit etmektedir. Bu nedenle uyuşturucu ile mücadele aynı zamanda terörle mücadelenin önemli bir parçasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, ülkemiz genelinde özverili, kararlı, tavizsiz ve topyekûn bir mücadele anlayışıyla, uyuşturucuyla mücadele edilmektedir. İlimizde de bu konuda yoğun bir mücadele sergiliyoruz. Sadece Emniyet, Jandarma değil tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli olarak, STK’ları katarak, vatandaşlarımızın desteğini alarak topyekûn bir mücadele anlayışı benimsedik. Bu mücadele aşamasında da gerek Narkotik Eğitim Tır’ı gerek sosyal faaliyetler gerek gençlerimize dönük eğitim faaliyetleri, velileri bilinçlendirme, okul önlerinde ve çevrelerinde alınan güvenlik tedbirleri, uyuşturucu arzına karşı yapılan emniyetimiz ve jandarmamızla birlikte verilen mücadele, tüm kurumların etkin ve koordineli çalışması, ortak proje anlayışıyla proje üretilmesi ve Valiliğimiz koordinesinde tüm vatandaşlarımızın katılımını sağlayacak programlarla bu mücadelenin sergilenmesi bizim için son derece önemlidir. Bu konuda ciddi bir yol kat ettiğimize inanıyorum. Bizler uyuşturucuyla mücadelede kararlılığın sözünü veriyoruz ve vatandaşlarımızın da  bu konuda desteğini bekliyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.