YALOVA BELEDİYESİ’NE 7. ÖDÜL

Spread the love

Tarihi Kentler Birliği’nin, bu yıl ilk kez düzenlenen “Müze Özendirme Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu. Yalova Belediyesi, Kent Müzesi’yle ödüle layık görüldü. Ödülü Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a vekaleten Belediye Meclis Üyesi Ahmet Barış Eroğlu aldı. Bu ödülle birlikte Vefa Salman başkan olduktan sonra geride kalan 3 yılda 7. ödül alınmış oldu.

 

Tarihi Kentler Birliği; tarihi, doğal ve kültürel çevrenin korunmasına yönelik politikalara destek vermek ve bu değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği “Müze Özendirme Yarışması’nın” ilki bu yıl yapıldı. Yapılan jüri oylaması sonucunda Yalova Belediyesi Kent Müzesi de ödüle layık görüldü. Sivas’ta yapılan ödül töreninde ödüller sahiplerine teslim edildi.

“Ödül Sayısı Daha da Artacak”

Yalova Belediyesi adına Sivas’ta alınan ödülü Başkan Salman’a teslim eden Meclis Üyesi Ahmet Barış Eroğlu, yarışma ve ödül töreninin detayları hakkında bilgiler verdi.

Geride bıraktığımız 3 yılda 7. ödülü aldık diyen Belediye Başkanı Vefa Salman; “Her platformda dile getiriyorum bu dünyada bir cennet var ise orası Yalova’dır diye. Birçok güzelliği bünyesinde aynı anda bir arada barındıran başka bir kent yok. Bu yönden çok şanslıyız. Bu güzelliklere entegre çalışmalar gerçekleştirerek de vatandaşlarımızın memnuniyetini alıyoruz ve başarı kaçınılmaz oluyor. 3 yılı geride bırakıyoruz. Geride bıraktığımız 3 yıla 7 ödül sığdırdık ki bu sayı daha da artacak. Çünkü halkımıza sunduğumuz hizmet çeşitliliğe de kalitesi de her geçen gün artıyor, bu da sadece halkımızın değil Yalova dışında yaşayanların da dikkatinden kaçmıyor” diye konuştu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.