AKSA GELİŞİM ATÖLYESİNDEN OKAY TEMİZ’LE PERKÜSYON GÖSTERİSİ

Spread the love

“Eğitime ve sanata tam destek” yaklaşımıyla çocukların ve gençlerin kişisel gelişim süreçlerinde yanlarında olan Aksa Akrilik, “Aksa ile Gelişim Atölyesi” kapsamında bu yıl dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustası Okay Temiz’i Yalovalı öğrencilerle buluşturdu.

 

Perküsyon sanatçısı Okay Temiz’den 3 aydır eğitim alan ortaokul öğrencileriyle gösterisini RDKM’de gerçekleştirdi. İlçelerdeki Şehit Ömer Halis Ortaokulu, Kılıç Ortaokulu, Altınova Hürriyet Orta Okulu öğrencilerinin kursa katılım sağlamasıyla gösteri sahnelendi. Sahnelenen gösteriye Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Yalova İl Millî Eğitim Şube Müdürü Halil Dal İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Aksa çalışanları, okul müdürleri ve öğrenci velileri katılım sağladı.

 

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Halil Dal konuşmasında;

 

“Aksa Akrilik Kimya Sanayi ile imzaladığımız Okay Temiz ile Ritim Atölyesi eğitimi kapsamında ki gösteriye hoş geldiniz. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak proje için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bizim için öğrencilerimizin akademik başarıları önemli fakat sosyal kültürel sportif, yanlarını geliştirmelerini istiyoruz. Biz Aksa’nın ismini güzel sanatlar lisesi gibi birçok yerde görmek isteriz. Kamuoyundan böyle bir beklenti var bunu da buradan bildirmek isterim hepinize saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Okay Temiz konuşmasında:

 

“Ben Türkiye’ye geleli 12 sene oldu daha önce yurt dışında çalışmalar gerçekleştirdim. Ana sınıflarında başlıyor normalde ritim eğitimi bizde adres değiştikçe ufak ufak başladık. Türkiye’de tek başıma kalıyorum ritim çok önemeli Alzheimer hastalarına da öneriyoruz. Sıkıcı değil elinizin altında saatlerce çalışmak gerekmiyor içindeki doğaçlamayı dışarı yansıtmaya yardımcı oluyor. Ben İsviçre’ye gittim 3 defa orda ses eğitimi verdim. Tiyatrolarda eğitim verdim. Hindistan’a gittim onlarda ritim anne melodide baba böyle bir ayrım var. Aksa’ya teşekkürler. Bizim gibi özel sanatçıların destek alması lazım İsveç ten 9 yıl yardım aldım. Devletimiz yardım etmiyor. Teksiniz firmalara bankalardan rica ediyoruz. Bizim özeliğimiz var eller havaya müzik yapmıyoruz. O yüzden desteğe ihtiyacımız var. Sizlere ve destekleyen herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.