ÇERKEZLER FESHANE’DE BİR ARAYA GELDİ

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin Yalova Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Feshane’de yer alan standı, Çerkes kökenli dernek başkanlarını bir araya getirdi.

Anasayfa Güncel 19 Haziran 2017 79 Okunma
ÇERKEZLER FESHANE’DE BİR ARAYA GELDİ

Çerkes kökenli Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da ziyaret ettiği standta  Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Erdoğan, Yalova Çerkes Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çınar, Yalova Group Yönetim Kurulu Başkanı Orbay Tuna bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir sohbet ortamının yaşandığı buluşmada, Başkan Silpagar ve dernek başkanları, Çerkes kültürünün yaşatılması ve en iyi şekilde sürdürülmesi için neler yapılabileceği konularında da istişarelerde bulundular.

 

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Erdoğan, Yalova’da Çerkesleri temsil eden birlik ve derneklerin hepsinin bir arada, birbirine destek ve dayanışma içinde olması temennilerinin bu ziyarette konuşulduğunu belirterek, “Hepimiz benzer düşünceleri taşıdığımızı ifade ettik. Nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a, Dernek Başkanımız İsmail Çınar’a, Çerkeslerin tüm etkinliklerine destek veren İşadamı Orbay Tuna’ya teşekkür ederiz. Ramazan akşamlarında standımıza gösterilen ilgiden de mutluyuz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co