GENÇLERDEN ATATÜRK’E MEKTUP

Spread the love

Eğitim- İş’in bu yıl ilkini düzenlediği “Gençlerden Atatürk’e Mektup” yarışması 19 Mayıs öncesi sonuçlandı, ilk üç dereceye giren öğrencilerin  eserleri Genel Merkeze gönderildi. Merkezin illerden gelen eserler arasından yaptığı değerlendirme sonunda ilimizde birinci olan Mine ALÇINKAYA’nın mektubu Türkiye ikincisi oldu. 3 Haziran’da yapılacak törenle ödülü Ankara’da gerçekleşecek. Mustafa AŞİNA konuşmasında;

 

 


“ Atamızın gençlerle ve gençlikle ilgili önemli ve güzel pek çok sözü var. Ancak önemli bir gerçeği ortaya koyduğu “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” sözünü vurgulamadan geçmek olmaz.
Bugün biz de, onu anlamış, devrimlerini özümsemiş, laik Türkiye Cumhuriyetini çağın koşullarına taşıyacak Türk gençlerinden üçü ile birlikteyiz. Şundan eminiz ki bu arkadaşlarımız gibi milyonla Türk genci Atasının açtığı aydınlık yolda onun izinden yürüyecek, birlik beraberlik içinde ülkesinin yarınlarını kuracaktır. Buna yürekten inanıyoruz.
Yarışmaya katılan diğer öğrencilerimizi de kutluyorum.  Her yarışın olduğu gibi bunun da derece alanları oluyor ve ödüllendiriliyor kazanan öğrenciler. Mine öğrencimiz iki kişilik Selanik Atatürk evi gezisi kazandı. Ben de Eğitim- İş temsilcisi olarak güzel mektupları yazan bu yürekli gençlere, yönetim kurulumuz ve sendikamız adına ödül vermekten kıvanç duyuyorum. Mine ALÇINKAYA Gizem NAZLI ve Şura GÜR öğrencilerimizi tekrar kutluyorum.  Onları teşvik eden, yazılarıyla ilgilenen öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.