LOKOHELP ELEKTROMEKANİK YÜRÜME CİHAZI (WOODWAY)

Spread the love

End-effector sistemlerde yürüme kinematik zincirin son halkası olan ayaktan, makine yardımı ile desteklenir. Kalça ve diz eklemi serbesttir bu sayede hastanın yürüme eğitimine aktif katılımı sağlanır. Hasta sistem ile birlikte hareket ederek doğru zamanda doğru kasını çalıştırmayı öğrenir. Bu seklide hastanın daha kısa zamanda daha kaliteli yürüyüşü sağlanır. Yapılan çalışmalara göre end-effector sistemler hastanın aktif katılımına izin vermesi nedeniyle yürümeyi yeniden öğrenmede diğer sistemlere göre daha iyi sonuçlar vermektedir. End-effector sistem olan LokoHelp farklı olarak hastayı iki nokta ağırlık taşıma sistemi ile destekler. Bu sayede daha iyi bir gövde stabilizasyonu sağlanır. İki nokta ağırlık taşıma sistemi ile farklı yüklerde simetrik, asimetrik, dinamik ve statik çalışma imkanı sağlayarak hastanın ihtiyaçlarına uygun destek sistemi oluşturulabilir. LokoHelp, yürüme yüzeyinde eğim açısı özelliği ile hastaların yürüme rehabilitasyonunu yokuş çıkma egzersizi ile destekler. Eğimin aktif hale getirilmesi ile bacak arka grup kasları daha fazla aktive olur.

LokoHelp gelişmiş hareket kabiliyeti terapi sistemi temel olarak aşağıdaki hastalıklar sonrası yürüme bozuklukları için uygundur: Hemipleji (İnme), Omurilik yaralanması, Felç – Beyin Felci, Travmatik beyin yaralanması, Kalça ameliyatı, Multiple skleroz ve diğer kas hastalıkları

 

WOODWAY, üstün çıta-kemer-teknolojisi ile, hareket terapisinde dünya çapında bir standart olusturmustur. Bazı klinik testler bilim ve rehabilitasyon alanındaki uzmanlara, WOODWAY hareket kabiliyeti sisteminin hastalar için üstün terapötik sonuçlara yol açacağını göstermiştir. Vücut ağırlık destek sistemi sayesinde hastanın vücut ağırlığı indirgenen güce göre desteklenebilir. Bu da ayakta duramayan ya da yürüyemeyen hastalarla hareket kabiliyeti terapisinin sürdürülmesini sağlar.

Dinamik/Statik Vücut Ağırlık Destek Sistemi: Vücut ağırlık destek sistemi statik ya da dinamik vücut ağırlık desteği sağlar. Önceden belirlenen dinamik sistem yük bosaltım derecesi tüm yürüyüs devresi boyunca kütle merkezinin sinusoidal desteğini sağlar. Statik vücut ağırlık sistemi hastayı sabit bir derecede destekler ve korur.

Simetrik/Asimetrik Vücut Ağırlık Destek Sistemi: İki yönlü süspansiyon ve ayarlanabilir asimetrik ip ile hastanın her iki tarafına statik ya da dinamik destek sağlamak mümkündür. Bu özellik sayesinde terapist, hastanın her iki tarafındaki yükün ne kadar kaldırıldığını tam anlamıyla kontrol edebilir ve terapi seansını hastanın ihtiyaçlarına uygun hale getirebilir.

Kaygan Olmayan Sürüş (sarsılmaz): Alışılagelmiş düz-kemere sahip yürüyüş bandının aksine WOODWAY patenti alınmış çıta-kemer-teknoloji tasarımı ve bilyalı rulmanlar üzerinde kayan dişli kayışla yönlendirilen koşu yüzeyine sahiptir. Bu tasarım kaymayan bir hızda, herhangi bir sarsılma olmadan sabit ve doğru bir koşu hızına olanak tanır.

Darbe Enerjisinin Emilimi: Köln’deki Almanya Spor Koleji ile isbirliği ile, WOODWAY, eklemlerdeki, kaslardaki ve dokulardaki darbenin %90’ını emerek 35-40 ayakkabı kemerine sahip yumuşak lastik t-çıta koşu yüzeyini geliştirmiştir.

LokoHelp sistemi asağıdaki avantajları sağlar:

 

  • Uzun terapi süreleri-terapistler hastanın bacak hareketini elle ayarlamak durumunda kalmadığı için hasta için her bir eğitim ünitesinde daha fazla pratik yapılabilir.
  • Tutarlı ve simetrik yürüyüş modeli
  • Terapistler için daha fazla egzersiz seansı sunar
  • Yürüme kabiliyetinin geliştirilmesi

 

Ayrıca LokoHelp sistemi, hastanın yardıma ihtiyaç duyması durumunda, terapistin hastaya her taraftan erişmesine olanak tanır. LokoHelp sistemi, ayakları yönlendiren ve kalça üzerinde dizi hareket ettirmeyi ve düzeltmeyi sağlayan efektördür-ki bu faktör yürüme kabiliyetini ve felç sonrası hastalardaki yürüme biçimini geliştirmektedir. LokoHelp sistemi tüm tedavi seansı boyunca simetrik ve ritmik yürüyüş biçimini garanti etmektedir.

 

Yetişkinler için Kemer

WOODWAY, hastanın doğru, etkili ve rahat bir şekilde ayarlanmasına büyük özen göstermektedir. Yılların verdiği deneyimle evrensel kullanıma uygun Venus kemeri geliştirilmiştir. Genellikle LokoStation ve LokoBasic üzerinde kullanılmasına rağmen kemer dikey pozisyondaki tüm standart terapi çeşitlerinde kullanıma uygundur. S, M, L, XL tüm yetişkin beden ölçülerinde mevcuttur. Aynı zamanda her beden, hastanın rahatsız olmasına neden olmayacak şekilde gelişmiş vücut ağırlık desteğine ideal olarak ayarlanabilir. Kemer oturur ya da ayakta durur pozisyonda takılmaya uygun şekilde tasarlanmıstır. Kemer kalça bölgesinde iki taraflı çelik halkadan oluşur, bu da gerekli olduğunda terapistin hasta pozisyonunu yatay düzlemde de ayarlamasını sağlar.WOODWAY talep edilmesi halinde özel yapım kemerler de hazırlamaktadır.

 

Çocuklar için Kemer

Çocuklar ne yazık ki alıcılarımızın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Çocuk kemeri için belirli kriter ağrılık ve boyut ve de ilgi çekici bir tasarımdır. Kalçayı ve yer çekimi merkezini etkili bir şekilde kontrol edebilmek için kemere destek olan alt bir bölüm eklenmiştir. Her kemer çıkarılabilir,yıkanabilir ve değiştirilebilir yumuşak iç kemerden oluşur. Kemer tek bir standart bedende mevcuttur; talep edilmesi durumunda özel yapılmış ve çeşitli renk kombinasyonlarında oluşturulabilir.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.