TEMA’DAN YALOVA ZİRAAT ODASINA TEŞEKKÜR

Spread the love

Yalova Ziraat Odası yerli tohumlara dikkat çekmek ve üretimi teşvik amacıyla ücretsiz sebze fidesi dağıttı. İlgililerden alınan bilgiye göre150 bin domates , 100 bin biber ve 50 bin karpuz fidesi dağıtılan kampanyaya üreticiler büyük ilgi gösterdi.

 

Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi ve Yürütme Kurulu Üyesi Şehir Plancısı Ergüder Falay Yalova Ziraat Odası Başkanı’nı makamında ziyaret ederek fide dağıtım kampanyası dolayısıyla kutlayıp teşekkür etti.

 

Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli’yi bu çabalarından dolayı kutluyoruz. Yerli çeşitlerin yaşatılması ve ekonomiye tekrardan kazandırılması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca üretimin teşvik edilmesi açısından da kampanya son derecede yararlıdır. Üretimimizi yeniden canlandırmalıyız. Topraklarımızı muhafaza etmeliyiz. Dünyanın birçok yerinde insanlar açlıkla boğuşmaktadır. Açlık tehlikesi bizimde her an kapımızı çalabilir” dedi.

 

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli’de yaptığı açıklamada “Tarım topraklarımızın korunması için Tema Vakfı’nın gösterdiği çabayı taktirle karşılıyoruz. Toprak kullanma ve üretim planlarının bir an önce yapılması gerekir. Tarımsal üretim yapılabilecek bir karış toprağı bile sahip çıkıyoruz, çıkmalıyız.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.