ALTINOVA’DA 15 TEMMUZ KONVOYU

Spread the love

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, Altınova’da 250 araçlık konvoy düzenlendi. 5 kilometreyi bulan konvoya vatandaşlar büyük destek verdi.

 

Altınova İlçesinde; toplu taşıma, servis araçları, kamyoncular kooperatifleri, taksiciler ve vatandaşların katılımıyla yaklaşık 250 araçlık konvoy oluşturuldu.

 

Türk bayraklarıyla süslenen araçlar, Altınova ilçe merkezinde toplanarak, İzmit-Yalova yolu üzerinden ilçedeki belde merkezilerini dolaştı. 5 kilometrelik konvoydaki sürücüler, yol boyunca korna çalarak teröre tepkilerini gösterdi.

 

 

Konvoyun ardından basın açıklaması yapan kooperatif yöneticileri, “15 Temmuz darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız. Söz konusu vatansa bizim için gerisi teferruattır. 15 Temmuz’da vatanı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminde demokrasisine sahip çıkan halkımızla gurur duyuyoruz. Rabbim inşallah bir daha tekrarını yaşatmasın. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılarımızı sunarız” denildi.

 

Basın açıklamasına; Altınova Kaymakamı Zefer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, Emniyet Amiri Abdullah Özaydın, belediye meclis üyeleri, kooperatif başkanları ve şoförler katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.