ATANIN KENTİNDE ATAYA SAYGI…..!

Spread the love

 

Türkiye’nin en küçük yüz ölçümüne sahip bir ili olmasına karşılık en çok turist alan Yalova’da turistlerin oluşturduğu olumsuz görüntüler tepki çekiyor.

Turizm şehri Yalova modern bir görünümü denizi ve yeşili ile talep gören çağdaş bir kent olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak gelen turistlerimizin temizlik ve düzen konusunda yeterli özeni göstermediği de gözlerden kaçmıyor. Bunun yanı sıra belediye zabıta ekiplerinin de bu başıboş görüntüye engel olmak için bir hizmet içinde olmadıkları müdahale etmedikleri de gözlemleniyor.

Konakladıkları yerler de çöp yığını bırakan ve parası halkın cebinden çıkan çevre düzenlemelerindeki malzemelere zarar veren her kim olursa olsun müdahale etmeleri gerekmez mi? Atatürk’ün benim kentim dediği Yalova’ya yakışmayan bir başka görüntü de Atatürk anıtının hemen yanında piknik yapan turistler. Parklar da çiçekleri ezme pahasına yapılan pikniklerden geçtik anıtın altına serilen yer bezi üzerinde bu kadar rahat bir şekilde sere serpe yapılan piknik gözleri tırmalıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.