BAKAN YILMAZ ALTINOVA’YA GELİYOR

Spread the love

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Altınova Belediyesi 11. Kültürler Buluşmasının açılış programına katılmak üzere, 28 Temmuz 2017 Cuma günü Altınova’ya gelecek.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel’in öncülüğünde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, 3 gün süren 11. Kültürler Buluşması Festivaline davet etti. Bakan Yılmaz, festivalin açılış programına katılacağını dile getirdi. Ziyarette Altınova Belediye Meclis üyesi Hasan karabacak ve Milletvekili Danışması Emrah Bektaş da hazır bulundu.

 

KÜLTÜRLER 11. KEZ BULUŞACAK

Somut ve Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması kapsamında Altınova Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Kültürler Buluşması, 28-29-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Buluşmanın bu yılki teması ise “Çobankale” olacak.

ÜNLÜ İSİMLER SAHNE ALACAK


Altınova Belediyesi Bayraktepe Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek olan festivale kapsamında Kutsi, Latif Doğan, İlyas Yalçıntaş ve Salih Yılmaz verecekleri konserle vatandaşlarla buluşacak. Festival kapsamında Osmanlı’nın devletleştiği Hersek’te bir program düzenlenecek. Programda geçmişlerimiz için mevlit de okunacak.

 

SÜNNET ŞÖLENİ 3. GÜN

 

Kültürler Buluşması kapsamında her yıl gerçekleştirilen Sünnet Şöleni bu yıl da devam edecek. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen vatandaşların Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne kayıtlarını yaptırması gerekiyor. Sünnet Şöleni 30 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirilecek.

 

HUMMALI ÇALIŞMA

 

Altınova’da yer alan tüm etnik grupların ve kardeş belediyelerin katılacağı festival için Bayraktepe Mesire Alanı’nda 150 metre karelik sahne kullanılacak. Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği’ne bağlı ekipler, festivalin kusursuz bir şekilde tamamlanması için çalışmalara başlıyor.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.