KAFKAS DANS FESTİVALİ SONA ERDİ

Spread the love

Yalova Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 14.sü yapılan Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali Barış Manço Amfi Tiyatro da gala gecesiyle sona erdi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’nın katıldığı gecede ayrıca, Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Dimitri Yevdokimov, Lezginka Sanat Yönetmeni ZalimhanHangereev de programı izleyenler arasındaydı.

 

Gala gecesinde Yalova Kafdans’ınyanı sıra; Kuzey Osetya’dan Bars, Kabardey Balkar’dan Kabardinka, Dağıstan’dan Dağıstan Kartalları, Adigey’denZoriMaykop, Karaçay Çerkes’denElbrus adlı ekipler birbirinden farklı danslarıyla Yalovalı vatandaşlara muhteşem bir gece yaşattılar. Gecede Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir tarafından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

 

 

Gala gecesinde bir konuşma yapan Başkan Salman; ” Yapılan etkinlikler ve festivallerle Yalova ile kentimize gelen gruplar arasında çok güzel bağlar oluşuyor. Buradan değerli başkanımız Mehmet Aydemir’i kutluyorum. 14 yıldan bu yana zor şartlar altında birbirinden değerli dans gruplarını Yalova’ya getirip bizlerle buluşturduğu için teşekkür ederim. Yalova’da Kafkas danslarına olan ilgi fazla. Gelen gruplarımızın hepsinin birbirinden yetenekli oldukları ise tartışılmaz. Sahne alacak grupların hepsine başarılar dilerim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.