TÜGVA’DAN DOLU DOLU YAZ OKULU!

Spread the love

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Yaz Ortaokulu, çeşitli faaliyetlerle ve tüm hızıyla devam ediyor.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Yaz Ortaokulu etkinlikleri devam ediyor. Ortaokul öğrencileri 1 senenin yorgunluğunu yaz okulu ile hem eğelenerek hem de öğrenerek atıyor. Toplamda 5 hafta sürecek olan yaz okulu etkinliğinde öğrenciler, temel dini bilgiler, Peygamberimizin hayatı, bilgi yarışmaları, Kur’an- Kerim’i güzel okuma, sportif faaliyetler, edep- ahlak dersleri gibi eğitimler alıyorlar. TÜGVA Mihmandar Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen yaz okuluna, 4 profesyonel öğretmen ve 4 belletmen eşlik ediyor.

 

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Yeni nesil gençlik vakfı olarak, geleceğin gençliğinde ahlakıyla, maneviyatıyla ve bilgi birikimiyle yer alıp, çevresine farkındalık katacak faydalı bireyler yetişmesine katkı sağlamak yegâne amacımızdır. Şu anda da devam eden yaz okullumuzda 65 ortaokul öğrencisi kardeşimiz tatillerini dolu dolu geçiriyorlar. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir yaz okulu yaşıyorlar. Burada öğrenci kardeşlerimiz hem öğreniyorlar hem de eğleniyorlar. Aynı zamanda arkadaşlık ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine de katkı sağlıyorlar. Yaz okulu etkinlikleri öğrencilerimize tamamen ücretsizdir. Biz, bir dahaki sene daha çok kardeşimizi aramızda görmek isteriz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.