ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI

Ak Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK Mescid-i Aksa gerilimiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Anasayfa Siyaset 28 Temmuz 2017 31 Okunma
ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI

 Ak Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK Mescid-i Aksa gerilimiyle ilgili  bir açıklama yaptı.

ÖZTABAK uluslararası toplumu Mescid-İ Aksa’da Harem-i Şerif’te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum” dedi.
İsrail’in tüm uyarılara rağmen bu tutumunda ısrar etmesini, Harem-i Şerif’te cuma namazı kılınamamasını ve İsrail güçlerinin cuma namazı için toplanan kardeşlerimize karşı aşırı güç kullanımını Yalova Ak Parti İl Başkan’ı olarak kınıyorum. Olaylarda hayatını kaybeden 3 kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” dedi.
ÖZTABAK “İsrail’in 1967’den bu yana işgal altında tutmakta olduğu Doğu Kudüs’te 14 Temmuz günü yaşanan ve tarafımızdan da tasvip edilmeyip üzüntü duyulan bir olayı gerekçe göstererek Harem-i Şerif’i üç gün süreyle kapatması ve ardından Müslümanların Harem-i Şerif’e girişlerine, metal detektörler konulması dahil, yeni kısıtlamalar getirmeye çalışması kabul edilemez” ifadesini kullandı.
“Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in kutsiyetine ve tarihi statüsüne saygı gösterilmesi hukuki bir yükümlülüktür.” diyen ÖZTABAK şunları söyledi:
“Metal detektörler ve diğer kısıtlamalar derhal kaldırılarak statükoya dönülmelidir. Bu hassas süreçte herkesin provokasyonlara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Uluslararası toplumu Harem-i Şerif’te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum.”diyerek Mescid-i Aksa’ya  yönelik İsrail yönetiminin uyguladığı kısıtlamaların kabul edilemez olduğunu  ifade etti.Müslümanların ibadet hakkını yok sayan, Mescid-i Aksa’nın  kutsiyetini ihlal eden bu adımlar gerilimi daha da tırmandırmaktır. İbadetlerini  yapmaya gelen Müslümanları teröristlerle eş tutmak büyük bir akıl tutulmasıdır.”  dedi.

“ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI” için bir cevap

 1. ahmet dedi ki:

  Güzel şeyler yapıyorsunuz ancak bçlgenizde çok ahlak dışı seyler var. Orada ev almayı planladım ancak vaz geçiren şeyler gördüm.
  Topcular dan Çiftlikköy üzerinden Yalova ya doğru mahelde, yabancı oturanlara dikkat.

  iki Kırgızistan uyruklu .. bayan var.. neden bir şey yapmazsınız? ikamet etmeleri nasıl olur?

  Raht lık bu kadar mı olur?

  Kenileri …. pasaport u başortulu yazıklar olsun. ona ev kire verene he mahllede besleyenlere de..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co