YALOVA’DA DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURULUŞUN 96. YILI COŞKUSU

Spread the love

Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü programları büyük bir coşkuyla başladı. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, protokol üyeleri ile Yalova’nın kardeş şehirlerinden gelen başkan, temsilci ve heyetlerinde katıldığı programlar, Yalova Belediyesi çelenginin Atatürk anıtına sunumu ile başladı.

 

 

‘Ruhları Şad Olsun’

 

İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra Belediye Başkanı Vefa Salman günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Başkan Vefa Salman, “Bundan 96 yıl önce 19 Temmuz 1921’de Marmara’nın incisi Yalova’mız, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan kurtuluş mücadelesi içerisinde Atalarımızın canlarını, kanlarını ortaya koymasıyla düşman işgalinden kurtulmuştur.

 

 

Bugün bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak bunu bedenlerini bizlere siper eden binlerce şehidimize borçluyuz. Bu sebeple başta Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere, vatanın kurtuluşuna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, isimsiz bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor; kurtuluş gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

 

Başkan Salman’ın konuşmasının ardından Yafem ekipleri halk oyunları gösterilerini protokol üyeleri ve vatandaşlar için sergiledi. Yoğun katılımın sağlandığı programda ekipler dakikalarca alkışlandı.

 

‘Yalova’nın Dünü, Bugünü’ Sergisi Açıldı

 

 

Kent Müzesinde düzenlenen bir diğer program “Yalova’nın Dünü, Bugünü” isimli sergininaçılışı oldu. Açılışın ardından Başkan Salman, Yalova’ya ait geçmiş ile günümüz fotoğraflarını protokol üyeleri ile birlikte gezerek yetkililerden fotoğraflar hakkında bilgiler aldı.

 

TCG Tekirdağ Karakol Gemisi Ziyaret Edildi

 

 

Başkan Salman, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar ve Deniz Kıdemli Yüzbaşı Osman Dural ile birlikteTCG Tekirdağ Karakol gemisini ziyaret etti. Yüzbaşı Osman Dural, gemi hakkında bilgiler verdikten sonra kamarada Başkan Salman ve Vali Yardımcısı Yıldırım ile sohbet etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.