YASKİ SÜREKLİ ATIKSU İZLEME SİSTEMİ (SAİS) BAKANLIK ONAYINI ALDI

Yaski Birlik Başkanlığı Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS) Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.

Anasayfa Çevre 18 Temmuz 2017 73 Okunma
YASKİ SÜREKLİ ATIKSU İZLEME SİSTEMİ (SAİS) BAKANLIK ONAYINI ALDI

Yaski Birlik Başkanlığı Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS) Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.

 

Yeni Sürekli Atıksu İzleme Sistemleri tebliğine uygun olarak revize edilen kabinin bütün eksiklikleri giderilmiş ve protokole uygun hale getirilmiştir. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile beraber yapılan bütün kontrollerde olumlu sonuçlar almış ve uygunluğu kanıtlanmıştır. Tesis çıkış verilerimiz artık bakanlığın kontrolünden geçerek takip edilecektir.

 

Yeni sistem ile beraber arıtmadan çıkan suyun değerleri çok daha kolay takip edilebilmekte ve daha fazla parametre okunabilmektedir. Ayrıca akretide laboratuvarlarda yaptırılması gereken analizler için alınan hizmete ihtiyaç kalmamış ve Birliğimizin maddi açıdan kar sağlaması ile sonuçlanmıştır.

 

Şeffaf hizmet anlayışımızı temel alarak çıkış suyu analiz sonuçlarımızı hiçbir çekinceye yer vermeksizin kamuoyunun erişimine sunmuş bulunmaktayız. Halkımızın da 7/24 her an ulaşabileceği şekilde birliğimizin resmi sitesi olan www.yaski.gov.tr üzerinden çıkış suyu değerlerimizi yayınlamaktayız.  Aynı zamanda tesisimizi ziyaret eden her bir misafirimizin rahatça görebilmesi için birlik binamız içinde anlık olarak verilerimizin yansıtıldığı bir ekran bulunmaktadır.

 

Bununla beraber Yaski Birlik Başkanlığı olarak Türkiye’de şeffaf hizmet anlayışını benimsemiş ve analiz verilerini halkın ve kamuoyunun erişimine sunmuş  ilk arıtma tesisi olmaktayız.

 

Çıkış Verilerimizi Canlı Olarak İzlemek İçin : http://www.yaski.gov.tr/istatistik.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
2008-2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları çevre gazetesi ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Portal Teması : Wptr.Co