YTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHSİN BECAN’IN “19 TEMMUZ YALOVA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

Spread the love

Ytso Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan yaptığı yazılı açıklamada ile 19 Temmuz Yalova’nın Kurtuluş Günü’nü kutladı.

 

Tahsin Becan mesajında; “Şanlı tarihimiz, Milletimizin bağımsız yaşama tutkusu ile varlığını sürdürmek için yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara sahne olmuş nice kahramanlık destanları ile doludur. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen milli mücadele sonucunda 19 Temmuz 1921’de Yalovamız bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu yıl 96’ncı sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşayacağımız Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşu da bu bağımsız yaşama ülküsünün bir zaferidir.

 

Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyan, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan ve bu amaç uğruna kanlarını döken, canlarını veren aziz şehitlerimiz toplumumuzun kutsal kabul ettiği değeridir. Büyük fedakârlıklar göstererek vatanı canları pahasına savunan ve düşmana teslim etmeyen kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaktır.

 

Hakkı ödenemez vatan evlatlarının verdiği bu kurtuluş mücadelesi sonucu bugün sahip olduğumuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzün ilelebet devamı için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Tek bir şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak.’’ Bunu kendimiz ve gelecek nesillerimiz için, ülkemiz için, ilimiz için yapmalıyız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Kurtuluş Savaşı’nda kahramanca mücadele ederek vatanımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, Yalovalıların 19 Temmuz Kurtuluş bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.