AK PARTİ YALOVA TEŞKİLATI 16’NCI YILI KUTLADI

Yalova AK Parti İl Başkanı Yusuf, AK Parti’nin kuruluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla  Ankara Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda gerçekleştirilen kutlamalara İl, ilçe ve belde yöneticileri, belediye başkanları, gençlik kolları ve kadın kollarının katılımlarıyla iştirak ettiklerini ifade etti. İl Başkanı Öztabak, AK Parti’nin yolunu milletin çizdiğini belirtti.

 

‘AK Parti’nin davası Türkiye’nin davasıdır’
Başkan Öztabak, “14 Ağustos 2001 yılında çıktığımız ülkemize ve milletimize hizmet yolunda bugün 16’ncı yılımızı geride bıraktık. AK Parti’nin davası Türkiye’nin davasıdır. Gazi Mustafa Kemal ile başlayan cumhuriyet döneminin de yine aynı şekilde şu anda iddialı bir davası, iddialı bir hareketiyiz. Yeter ki nereden geldiğimizi, nerede durduğumuzu, nereye gittiğimiz unutmayalım. Biz bu yollarda hem dava arkadaşlarımızla hem de milletimizin tamamıyla yürüdük. Şunu unutmayın AK Parti’nin hikayesi bir milletin aşk hikayesidir. AK Parti tüm vatandaşlarımızın gönlüne dokunmuş bir partidir” dedi.
İl Başkanı Öztabak, Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’nin, Türk siyasi hayatının dönüm noktası olduğunu belirtti.
AK Parti’nin Türk milletinin bütün değerlerini içerisinde barındıran ve halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören bir anlayışla kurulduğunu kaydeden Öztabak, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal krizleri milletten aldığı güçle bertaraf eden Türkiye’nin, bugün gelinen noktada dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkeler arasında yer aldığını aktardı.
Öztabak, açıklamasında şunları kaydetti:
“Ekonomide, ticarette, turizmde, sanayide, üretimde, sağlıkta, enerjide, savunmada, tarım ve hayvancılıkta, sporda kısacası bütün alanlarda büyüyen ve büyüdükçe gelişen Türkiye’mizi muhasır medeniyet seviyesine çıkartan iktidarımız, Türkiye sevdalısı liderimiz Sayın Erdoğan ile inşallah daha büyük hedeflere ulaşacaktır. İstikrar ve güvenin adresi olan Türkiye’nin 2023 hedefine ulaşması için 16 yılda dev reformları hayata geçiren iktidarımızın gerçekleştirdiği bu kutlu yükselişte nice badireler yaşadık. Asrın ihaneti olan paralel devlet yapılanması, vatan haini FETÖ ve postallı satılmışların gerçekleştirdiği darbe girişimi, başkomutanımızın feraseti ve aziz milletimizin dirayet ve cesaretiyle püskürtülerek, milletçe demokrasi ve milli iradeye sahip çıkıp vatanımıza namahrem eli değdirmedik. Şehit kanlarıyla vatanlaştırılan ülkemiz ve milletimizin birlik ve beraberliğini mevlam her daim eylesin. Bu vesileyle genel başkanımızın liderliğinde Türkiye’ye çağ atlatan AK Parti’mizin kuruluşunun 16’ncı yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”
İl Başkanı Yusuf  Ziya Öztabak, Milletvekili Fikri Demirel, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Karamercimek, Kadın Kolları Başkanı Melahat Yalçın, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, Teşvikiye Belediye Başkanı Ahmet Meydan, Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek, Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü,  Çınarcık İlçe Başkanı Murat Kaya, Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel ve birçok AK partili yönetici AK Parti’nin 16. yıl dönümü kutlamalarına katıldılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir