ÖZEL ATAKENT HASTANESİ TEKERLEKLİ SANDALYE İLE GELEN HASTANIN YÜRÜMESİNDE VE HAYATA TUTUNMASINDA UMUT OLDU

Kasım ayında platin ameliyatı olan, ağrıları ve şikayetleri geçmeyen hasta Hacer Akan, ilk başlarda yürümeye başlamış ancak bir süre sonra hiç yürüyemez hale gelmiş. 8 ay boyunca ağrıları hiç geçmeyince Yalova Özel Atakent Hastanesi’ne geldi. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı ve Nöroloji Uzmanı ile görüşen hastadan kilolu olduğu için açık MR istendi. MR sonucunda omuriliği sıkıştıran tümör olduğu saptandı ve ameliyata alındı. Ameliyatı başarıyla gerçekleştirilen hastanın sağlık durumu şu an iyi.

 

 

Hastanın ameliyatını gerçekleştiren Özel Atakent Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Seçer, bu hastalarda erken tanının ve cerrahinin önemli olduğunu belirtti. Ameliyat sonrası bakım ve hastanın rehabilitasyonu için ekip çalışmasının önemine vurgu yaparak durumu hakkında şöyle konuştu:

62 yaşında olan Hacer Akan; 3 aydır yavaş gelişen ayaklarında felç nedeniyle yatağa bağlı yaşayan bir hastamızdı. Özellikle geceleri ayaklarındaki kasılma ve ağrıları nedeniyle yaşam kalitesi bozulmuş olarak hastanemize gelmişti. Yapılan tetkiklerinde dokuzuncu ve onuncu sırt omurları düzeyinde omurilik zarından köken alan ve omuriliği sıkıştıran tümör saptandı. Hasta Doç. Dr. Mehmet Seçer ve anestezi ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operesyonla tümör dokusu temizlenerek omurilik basısı kaldırıldı. Operasyondan hemen sonra her iki ayağını oynatmaya başlayan hasta Fizik Tedavi ekibinin katkısı ile yardımla yürümeye başladı.

Annesinin iyileştiğine çok sevinen kızı ise yaşadıklarını şu şekilde ifade etti; “ Yalova, İzmit ve Bursa’da bir çok hastaneye gittik ama bir çözüm bulamadık. Annemin ağrıları uzun süre hiç geçmedi, fizik tedavi gördü ama daha kötüleşti . Sonra İzmit’teki bir hastane bizi Atakent Hastanesi’ne yönlendirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin’i tanıyorduk. Kendisinden Allah razı olsun annem’e çok destek oldu. Doktorumuz Doç. Dr. Mehmet Seçer ile birlikte özel olarak geldiler, annemle konuştular ve güven vererek ikna ettiler. Doktorumuza ve Hastane Yönetimine herşey için çok teşekkür ediyoruz. Annem ayağa kalkmaya başladı, yavaş yavaş daha da toparlayacak inşallah.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.