ŞEHİT EREN BÜLBÜL’ÜN ADI YALOVA’DA ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde yapılan parka, tüm Türkiye’yi ağlatan şehidimiz Eren Bülbül’ün ismini verdi.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Postacı Sokak’ta yer alan parkın açılışını protokol üyeleri, Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Mustafa Ürkmez, Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Şakir Güner, Karadenizliler Derneği Başkanı Metin Bahadır, dernek üyeleri, Giresunlular Derneği Başkanı İbrahim Aslan,dernek üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanı Vefa Salman, parkın isminin Şehit Eren Bülbül Parkı yapıldığını söyledi.

 

 

“İyi ki Varsın Eren Bülbül”

 

Açılışta yaptığı konuşmada Başkan Vefa Salman, “Geçtiğimiz günlerde Trabzon’un Maçka ilçesinde ihbar ettiği PKK’lı teröristler ile güvenlik güçlerimiz arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden şehidimiz Eren Bülbül, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Terör, o iğrenç, o lanet yüzünü bir kez daha gösterdi ve PKK’lıların girdikleri evi güvenlik güçlerimize gösterirken 16 yaşındaki Eren Bülbül, hainler tarafından şehit edildi. Acımız büyük. Bunu ne kadar kelimelere dökmeye çalışsak da başaramayız. Ülkemizin her yerinde oluşan toplumsal duyarlılık ve farkındalık hareketine bizde destek vermek istedik. Bu yüzden de Postacı Sokak’ta yer alan parkımızın ismini Şehit Eren Bülbül parkı yaptık. Şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. İyi ki varsın Eren Bülbül” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.