SGK PRİMLERİNDE ÖDEMELER UZATILDI

Spread the love

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, “Son ödeme tarihi 31 Ağustos 2017 olan prim ve diğer tüm SGK alacaklarının ödeme süresi 5 Eylül günü sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır” açıklamasında bulundu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada,  SGK’nınAğustos2017 dönemine ilişkin prim ödemelerinde son günün 31 Ağustos  olduğu, bu tarihin de Kurban Bayramı arifesine denk geldiği belirtildi.

 

Bayram öncesi yarım günlük mesai süresinin de idari tatil kabul  edildiğine işaret edilen açıklamada, SGK yönetiminin bu durumu göz önünde  bulundurarak olası mağduriyetleri önlemek amacıyla süre uzatımı karar aldığı  bildirildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Son ödeme tarihi 31 Ağustos 2017 olan prim ve diğer tüm SGK  alacaklarının (6111, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan  borçlara ilişkin taksit ödemeleri de dahil olmak üzere) ödeme süresi 5 Eylül gün  sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal  süresi içinde yapılmış sayılacaktır.”

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.