YALOVA ADD BAŞKANI OZAN: ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yalova ADD Başkanı Taner Ozan, Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 88. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada “ Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 88. yıldönümünü bir kez daha coşku mutluluk ve gururla kutluyoruz” dedi.

 

Büyük Önder Atatürk’ün  Milli Mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gezilerine çok önem verdiğini Yalova’yı ise özel olarak ilgi gösterdiğini 19 Ağustos 1929’dan 1938 yılına kadar 313 kez Yalova’ya geldiğini hatırlatan Ozan “ Cumhuriyetin kurumsallaşmasında Yalova apayrı bir yerdir.  Büyük Önder Atatürk, Ankara ve İstanbul’dan sonra en fazla zamanını Yalova’da geçmiştir. Önemli kararlarını da bura almıştır. Yalova’nın Cumhuriyetin kurumsallaşmasında olduğu kadar, Yalova’nın ihya edilmesinde de Büyük Önder Atatürk’ün imzası bulunmaktadır.” dedi.

 

Atatürk’ün ilke ve devrimlerine her koşulda sahip çıkacaklarını vurgulayan Yalova ADD Başkanı Taner Ozan  “Büyük Önder Atatürk’ün ‘Yalova Benim Kentimdir’ diyerek  Yalova’ya ne kadar önem verdiğini ortaya koymuştur.  Büyük Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle anarken,  Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 88. yılını kutluyoruz. Ve bi kez daha hatırlatıyoruz ki, ADD olarak, Bağımsızlık, Demokrasi, Cumhuriyet bizim vazgeçilmez penceremiz olacaktır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.