YALOVA GENÇLİK MERKEZİ “GENÇLER ASLA UNUTMAZ” PROJESİNDE

 

 

Yalova’lı gençler 15 Temmuz’un izlerini Ankara’da yerinde gördü.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için hayata geçirdiği anlamlı projesi “Gençler Asla Unutmaz” devam ediyor. “Gençler Asla Unutmaz” sloganıyla 15 Temmuz’da destansı bir kahramanlığa imza atan gençler, 12-15 Ağustos tarihlerinde Ankara’da bir araya geldi. Proje kapsamında her hafta 4 ilden 40’ar genç Ankara’da; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi,  Ankara Emniyet Müdürlüğü gibi darbe girişiminde tahribata uğrayan yerler ile Anıtkabir, Karşıyaka Şehitliği, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Tacettin Dergahı gibi mekanları ziyaret etti.

 

Yalova’dan Ankara’ya giden 37 kişilik Gençlik Merkezi üyeleri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı yerleri ziyaret etti. Yalova Gençlik Merkezi üyeleri ilk ziyaretlerini Gençlik ve Spor Bakanlığında gerçekleştirdi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen programda, 15 Temmuz darbe girişimine maruz kalmış olan yerlerde (Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, TBMM, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi) gazi olmuş kahramanlarımız tarafından o gece yaşananlar gençlere anlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençler ile yankıdan ilgilenerek sohbet etti.

 

 

Programdan çok memnun kalan gençler;  bu imkanı sunduğu için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yalova Gençlik merkezine teşekkür ettiler.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir