CHP YALOVA İL BAŞKANI ÖZCAN ÖZEL’DEN YENİ ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Spread the love

Yalova’da siyasi partiler içinde eğitim kökenli İl Başkanlarından olan CHP İl Başkanı Özcan Özel ülkemizde ve İlimizde 2017/18 Eğitim yılının başlaması nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

 

CHP İl Başkanı Özel “  Türkiye Cumhuriyet tarihinde AKP’nin iktidar olduğu dönem boyunca Milli Eğitim Sistemimiz hiç bu kadar zulüm yaşamamıştır.” Diyerek yazılı basın açıklamasına başlayan Özel devamla “ Öncelikle 2017/18 yeni eğitim yılına başlanması nedeniyle tüm Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve Velilerimize endişesiz, sorunsuz ve geleceği belirgin olan bir eğitim yılı diliyorum. Biliyorum ki; bu dileğim sadece dilemekle kalacaktır. Gün geçmiyor ki, ülkemiz Milli Eğitiminde sorunlar yumağı her geçen artarak karmaşıklaşıyor. Eğitim de iktidar kanadından gelen ilginçlikler kervanına bir yenisi daha eklenmesin.  Daha dün ne demiş ti Sn. Cumhurbaşkanı yurt gezisine çıkarken “ TEOG sınav sistemi kaldırılmalıdır “ bu tür söylemleri yeni değil ve hiç şaşırmadık. 15 Yıllık iktidarları boyunca eğitim – talim ve terbiye de sınıfta kalmış hükümetin artık eğitim adına yapacağı hiçbir şey kalmamıştır. Kitap okumayı sadece özet haliyle bakanların eğitim de geleceği son nokta burasıdır. Sorunlar yumağıyla boğuşanlar sadece öğretmenler, öğrenciler ve ne yazık ki veliler olmaktadır. Ne yazık ki çocuklarımızın geleceği başarısız iktidarı eğitim sistemiyle çalınmış bulunmaktadır. Son sonuçlarıyla eğitim kalitesi üzerine önemli bir referans veren PISA verilerine göre eğitim sistemiz yerlerde sürünmektedir. Tablo vahimdir. Ülkemiz artık, matematik, fen bilimleri ve edebiyat alanlarında nitelikli insan yetiştiremiyor. Bilimsel gelişmenin temeli olan fen de ve matematikte başarıyı yakalayamayan hiçbir toplum bilim de ilerleyemez. Bilgiyi teknolojiye dönüştüremez. Okuduğunu anlamayan bir toplumun araştırması, doğruyu bulması ve gelişmesi mümkün olamaz. Artık ne yazık ki parmakla gösterdiğimiz üniversitelerimiz, dünyadaki başarılı ilk beş yüz üniversitesi arasında bile yer alamıyor. Bilim adamı yetiştiremiyor. AKP ile eğitimde geldiğimiz son nokta görünen o ki sadece bir felaketten ibarettir.” Diyen İl Başkanı Özcan Özel yazılı basın açıklamasına şu sözlerle devam etti; “  MEB son müfredat değişikliği ile adeta eğitimin kalbine hançer sokmuştur. Ülke içinde yaşayan büyük çoğunluğun sesi son günlerde meydanlarda yankılanmaya başlamıştır. Çağdaş, laik eğitim sistemi yerle bir edilmiş bulunmaktadır. Ülkemiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bile kitaplarımızdan çıkarılması ya da az bahsedilmesini ise iyi değerlendirelim. Bilinmesini isterim ki ülkemizin eğitim de geleceğini yok etme noktasında başarılı olmak üzereler. Ama az kaldı, halkımız yaratılmak istenen bu tabloyu olası bir seçimde sandıkta mutlaka bozacaktır. Kimsenin ülkemiz geleceği olan çocuklarımızın üzerinden oyun oynamasın. Sadece İmam-Hatip Okullarını kendi arka bahçesi yapma arzusu bile zulümdür. Dinimiz adına yapılan en büyük yıkımdır. Bunu yapmaya çalışan FETÖ yanlılarının elinde nasıl patladığını hepimiz yaşamadık mı? Zararı ise çocuklarımıza olmadı mı?”

 

Diyen Özel yazılı basın açıklamasını şu sözlerle tamamladı;

 

“ Eğitim gelecektir. Gelecek ise kalkınma demektir, Ekonomik üstünlük sağlamak demektir. Bu da bilimle olur. Yarınları bugünden görmemiz gerek. Göremiyorsanız çocuklarımızın yarınlarını çalmaya başlamışsınız demektir.  Onların yarınlarımızı çaldırtmayacağız. “ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.