ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİNE BİR ÖDÜL DAHA

Spread the love

 

 

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından organize edilen “Medeniyetimizi Yaşatan, Dünyayla Yarışan Şehirler” yarışmasında Çiftlikköy Belediyesi, Engelsiz Yaşam Kompleksi ile sosyal projeler dalında Türkiye ikinciliği ödülüne layık görüldü.

 

BAŞKAN SİLPAGAR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖDÜLÜ ALDI

 

Ankara ATO Congressium’da düzenlenen ödül töreninde Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a ödülünü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Bu yıl 6’ıncı kez düzenlenen “Yerel Yönetimler Proje Yarışması”nın, AK Partili Belediyelerce hayata geçirilen özgün ve orijinal çalışmaların tüm Türkiye’ye tanıtılması açısından önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkede köklü geçmişi olan bir “AK Parti Belediyeciliği” modelinin ortaya çıktığını söyledi.

 

BAŞKAN SİLPAGAR, “ÇİFTLİKKÖY’E ARMAĞAN OLSUN”

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, geçtiğimiz yıl Marmara Belediyeler Birliği’nin Altın Karınca Yarışması’nda da ulaşım ve trafik kategorisinde birinci olduklarını belirterek, “AK parti genel merkezi tarafından her yıl düzenlenen tüm belde ilçe ve il belediye başkanlıklarının yaptıkları projelerin değerlendirilmesi sonucu ilk üçe giren projelerin ödüllendirilmesi programına katıldık. Sosyal belediyecilik hedefimiz doğrultusunda attığımız önemli adımlardan birisi olan Engelsiz Yaşam Kompleksi ile bu ödülü Çiftlikköy’e getirmekten onur duyuyorum. Vatandaşlarımıza armağan olsun, Çiftlikköyümüzle ve belediyemizle bir kez daha gurur duyduk. Bu anlamlı ödülün alınmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

ENGELSİZ YAŞAM KOMPLEKSİ NEDİR?

 

Engelsiz yaşam alanı halkımızın Çiftlikköy sahiliyle bütünleşmesi amacıyla projelendirilen, konsept bir yaklaşımın ürünüdür. Toplam maliyeti 211 bin 326 lira olan Engelsiz Kafe 5 ayda tamamlanmış ve Aralık 2015’te faaliyete başlamıştır. Halkımızın denizden en güzel şekilde faydalanması için kurulan iskele, deniz tuzuna ve olumsuz hava şartlarına dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Engelli vatandaşlarımıza denize girerken kolaylık sağlaması için hazırlanan platforma özel olarak imal edilen otomatik sandalye sistemi kurulmuştur. Güneş enerjili şarj istasyonu ile engelsiz kafe’yi ziyaret eden herkese güvenli ve ücretsiz şarj hizmeti sağlanmıştır. Çiftlikköy sahil düzenleme projesiyle bütünleştirilen engelsiz yaşam alanı yılın her mevsiminde ilçeye sosyal ve ekonomik canlılık kazandırmaktadır. Güvenli kauçuk zeminli eğlenceli oyun grubu ve led aydınlatmalarıyla engelsiz çocuk parkı ailelerin tercihi durumundadır. Saydam cephe mimarisinin kullanılan kafe 2 katlı yapısı, 150 m2’lik kapalı oturma alanı ile vatandaşlarımızın mekandan maksimum keyif almasına olanak tanır. Engelsiz Kafe’nin otomatik asansörü ile belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımıza da kolaylık sağlanmıştır. Halkımız doyumsuz Marmara Denizi manzarası ve gün batımının güzelliği görmek için Engelsiz Kafe’yi tercih etmektedir. Çocuk parkı, bahçesi, oturma alanları, plajı, iskelesi, platformu ve asansörü ile dört dörtlük bir yaşam alanı olan engelsiz kafe’de halkımıza en uygun hizmet verilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.