İÇME SUYU İSALE HATTI VE ŞEBEKESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Spread the love

Yalova Belediyesi, toplamda 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebekesi için düğmeye bastı. Yalova Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında özellikle yaz sezonunda sorun yaşayan Bayraktepe Mahallesi ilave ve yenileme işlemlerine başlanan ilk yer oldu.

 

Yalova Belediyesi yapılan ihale kapsamında 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebeke için çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında; Kazımiye Seyrantepe Mahallesi için 3500 metre isale hattı ve 5500 metre şebeke hattı ile abone bağlantılarının da tamamı yenilenecek. Ayrıca içme suyu depolarının yenileme ve modernizasyon çalışmaları da proje kapsamında yapılmaya devam ediyor.

 

 

“Eksikler Giderilecek”

 

Çalışmaları yılsonuna kadar tamamlamayı hedefledikleri bilgisini veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kentimizin altyapı eksiklerini biliyoruz. Ancak Baraj projesi nedeniyle yapmış olduğumuz proje bir süre beklemek zorunda kaldı. Yıllık olarak belirli oranda yenileme ve ilave hatlarının yapımını gerçekleştiriyoruz. Özellikle yaz aylarında sıkıntı çeken Seyrantepe, Bayraktepe ve Bağlarbaşı Mahallelerimizin bir kısımlarındaki problem kısa sürede ortadan kalkacak. Özellikle Bayraktepe Mahallesi’nin üst kesimleri ile Seyrantepe Mahallemizin altyapısı tamamen değişecek. Çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Altyapıya yönelik olarak çalışmalarımız devam edecek ve eksikler tek tek giderilecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.