YALOVA BELEDİYESİ ŞEHİT VE GAZİLER İÇİN HELVA DAĞITTI

Spread the love

Yalova Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle, ikindi namazı sonrasında aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için helva dağıtımı yapıldı.

 

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü’nde kentimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

 

Yalova Belediyesi, bu özel gün için Merkez Camii mevlit okutarak kurduğu stantta vatandaşlara helva dağıtımı gerçekleştirdi. Bu günün aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için daha anlamlı olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Bu özel günde vatanı için savaşan ve bu uğurda yaralanan kahraman gazilerimiz ile canını bu vatan için hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimiz için ikindi namazı sonrası anlamlı bir program düzenlemek istedik. Bu vatan onlara çok şey borçlu. Şerefle vatanını korumuş, mücadele etmiş ve gazi olmuş tüm gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyor, aziz şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.