YUSUF ZİYA ÖZTABAK EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI

Spread the love

Ak Parti İl Başkan’ı Yusuf Ziya ÖZTABAK,eğitimin öğrencilerin ruhi ve bedeni sağlıklarını ön planda tutan, ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden ve tam demokrasiyi benimseyen bir anlayış üzerinde inşa edilmesi gerektiğini belirtti.

Geleceğin teminatı çocukların, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan velilerin ve ülkenin her köşesinde büyük fedakarlıklarla hizmet veren öğretmenlerin coşkusunu yürekten paylaştığını bildiren ÖZTABAK okul öncesinden üniversiteye kadar,bütün öğrencilerin çağın gereklerine uygun eğitim almaları, teknolojik imkanları en yüksek seviyede kullanmaları ve eğitim fırsatlarından aynı derecede faydalanmaları için hükümet olarak çalıştıklarını vurguladı.
Eğitim harcamalarını ülkenin geleceğine yönelik birer yatırım olarak nitelendiren ÖZTABAK şunları kaydetti:
Türkiye’ye yönelik tehditlerin en çok istismar ettiği alanların başında eğitimin geldiğini belirterek, “Türkiye, eğitim sisteminde var olduğu anlaşılan, 15 Temmuz darbe girişiminde yer alan ihanet çetelerinin istismar ettiği açıkları süratle kapatarak yoluna devam etmek mecburiyetindedir.” değerlendirmesini yaptı.

Ak Parti İl Başkan’ı ÖZTABAK,2016-2017 Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasına en büyük katkıyı, eğitimde elde ettiği başarıların sağlayacağını belirtti.

Türkiye’de yakın tarihlerde eğitim standartlarının düşük olduğunu, eğitimin ilk sıralarda kendine yer bulamadığını kaydeden ÖZTABAK, “Bunun için Türkiye’ye ve Türk milletine hizmet için 15 yıl önce yola çıktığımızda, önceliği, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere 4 alana vermiş, bunların en başına da eğitimi yerleştirmiştik. Nitekim Türkiye’nin özellikle son dönemde katettiği mesafenin en somut, en çarpıcı yansımalarını eğitim alanında görebilmemiz mümkündür” ifadelerini kullandı.
“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Bu başarının gerisinde çok büyük bir vizyon, emek ve fedakarlıklar olduğuna işaret eden ÖZTABAK, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesinin özünü de eğitimin oluşturduğunu vurguladı.
“Ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirdik ve bununla birlikte geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Çocuklarımızı bilgiyi üreten ve insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan fertler olarak yetiştirmek ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Eğitimi öğrencilerimizin ruhi ve bedeni sağlıklarını ön planda tutan, ahlaklı bir fert ve toplum hedefiyle hareket eden, farklı düşüncelere daima saygı duyan, araştırmayı-sorgulamayı vazgeçilmez kabul eden ve tam demokrasiyi benimseyen bir anlayış üzerine inşa etmeliyiz.”
ÖZTABAK,Türkiye’nin geleceğinin emanet edildiği, sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren eğitimin her kademesindeki öğretmenlere şükranlarını ileterek, yeni eğitim ve öğretim yılında öğretmenlere, öğrencilere ve tüm eğitim camiasına başarı diledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.