ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR

Spread the love

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluşacak.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN ve İl Kültür Turizm Müdürü Şeref TALİ’  “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” protokolü imzaladı.

 

Protokolün amacı; öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmektir.

 

 

Protokol ile 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimizin sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı bulacak.İlimizde 2959 öğrenci, 23 Ekim-22 Aralık tarihleri arasında hafta içi Özdilek Cinetime’da Bakanlıkça uygun görülen sinema filmlerini izleyebilecekler.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; “Sinemanın öğrencilerin zihinsel, duygusal ve toplumsal gelişiminde önemli işlevi olması ve sosyal duyarlılığı yüksek bireyler yetişmesine fayda sağlaması amacıyla yürütülen proje kapsamında öğrencilerimizi sinema ile buluşturuyoruz. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin hayatı anlamlı kıldığını ve insan zihnini güzelleştirdiği bilinciyle faaliyetlerimize devam edeceğiz.Bakanlığımızın belirlemiş olduğu Son Mektup, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon Filmi), Ertuğrul 1890, İksir (Animasyon Filmi) ve 120 filmleri beş gün öğrencilerimizle buluşacak. Müdürlüğümüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yalova Belediyesi ile beraber yürütmüş olduğumuz çalışmada öğrencilerimizin ulaşım hizmetleri Yalova Belediyesi tarafından karşılanacak. Etkinlik öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlere katkıda bulunması açısından oldukça önemlidir.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.