TAKSİCİLERİN SORUNLARI

Taksicilerin en büyük sorunlarından biri yanlış park. Taksi duraklarının çıkış noktalarına park eden sürücüler, hem trafiğin akışını hem de taksicilerin işlerini etkiliyor.

 

Yalova’da ticari taksi sahibi olan Erkan Kat yanlış park eden araçları ihbar etmelerine rağmen trafik ekiplerinin ilgilenmediğini söylüyor.  2018 yılında yapılacak olan MTV zammı herkesi etkileyeceği gibi ticari taksi sahiplerini de etkileyecek. Yalova’da taksilerin kilometre başına aldığı ücrette yakın zamanda artış yapıldığından dolayı önümüzdeki 2 yıl içerisinde yeniden artış yapılmayacağı düşünülüyor. Ancak MTV’ye gelen zam ile taksicilerin geliri düşecek.

 

 

Kat, Yalova’daki Sokak girişlerinin ve tabelaların sürekli olarak değiştirildiğini, sürekli olarak yeni noktalara ve sokak girişlerine tuzakların kurulduğunu ve yapılan bu değişikliklerin sürücülere belediye tarafından bilgilendirme yapılmadan uygulandığını söylüyor. Ayrıca ÖTV’ye gelen yeni kanunla birlikte kanunda önce alınan veya kiralanan taksilere indirim uygulanırken,  kanundan sonra alınan taksilere indirimin uygulanmadığını belirtiyor.

 

Haber ve Foto: Ali Hasan Işık

Please follow and like us:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+
http://www.yalovacevre.com/2017/10/taksicilerin-sorunlari">
YOUTUBE