TÜGVA YENİ EĞİTİM YILINA HAZIR!

Spread the love

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, 2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılına düzenlediği açılış programı ile başladı.

 

2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda bir açılış programı düzenlendi. Programa; Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Karamercimek, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, İl Müftüsü Turgut Açari, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Program Kubbeli Camii İmam Hatibi Zekai Salman’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, yeni eğitim yılında da, yeni nesil gençlik vakfı olarak; milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirme gayretinde olacaklarını kaydetti ve yeni gelen öğrencilere hayırlı olsun temennilerinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da gençlere, milli ve manevi şuur ile hareket etmelerini, vatanına milletine bağlı gençler olmaları gibi öğütlerde bulundular.

 

 

‘Gelişmiş nesiller yetiştireceğiz’..

 

Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi: “Yakın dönemde en önemli meselenin nesil yetiştirmek olduğunu gördük. Dolayısıyla bu müesseseler devletimiz ve milletimiz için çok önemlidir. Devletine, milletine, bayrağına bağlı iyi insan ve nesiller yetiştirmek zorundayız. Bundan önce Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Kaymakamlık görevinde bulundum. Suriye ve Kobane bölgesinden gelen göçü karşılamak durumda kaldık. Orada şunu gördüm; eğer bir nesil değerlerinden arındırılıyorsa, o neslin o ülkede kalması çok zordur. Başkaları gelip onun yerini çok rahat aldılar. Göç yoluyla gelen Suriyeli kardeşlerimizin birçoğunda ahlaki, milli ve manevi olarak çok fazla tahribatlar oluşmuştu. Daha önce bunu biz Bosna’da da gördük.  Bizim o durumlara düşmeye hakkımız yok. Çünkü Türkiye; Ortadoğu’nun yer ülkesi ve umut ülkesidir. Bizler maddi, manevi, bilimsel ve birçok anlamda gelişmiş nesiller yetiştireceğiz. Bu sebeple TÜGVA’nın yaptığı iş çok kıymetlidir. TÜGVA, diğer illerden Yalova’ya okumak için gelen gençlere bir vizyon açıyor. Hepimiz bu zamanlardan geçtik. Bizim zamanımızda bu gibi müesseseler olmadığı için gençliğe kimin sahip çıkmak istediğine yakın dönemde şahit olduk. Devlet ve millet karması ile oluşmuş bu kurumları destekliyoruz. Destekleyelim ki 15 Temmuzları tekrar yaşamayalım.” Konuşmaların ardından program sinevizyon gösterimi ile devam etti. İl Müftüsü Turgut Açari yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı geçmesi temennilerinde bulunarak, dua etti ardından programa katılan protokol mensuplarına katılım belgesi takdim edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.